Reklama

Eurowizja 2018

Reklama

Kto na Eurowizję 2018? Przedstawiamy uczestników preselekcji: Saszan, Urlik, Ude i Otrębus

3 marca poznamy polskiego reprezentanta na 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. Saszan, Monika Urlik i Ifi Ude.

3 marca poznamy polskiego reprezentanta na 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. Saszan, Monika Urlik i Ifi Ude.
Monika Urlik dzięki wsparciu Sławomira pojedzie na Eurowizję? /Jan Kucharzyk /East News

Saszan

Saszan, czyli Roksana Pindor, swoją karierę muzyczną rozpoczęła od publikowania piosenek na Youtube. Potencjał w dziewczynie dostrzegła wytwórnia My Music i zaproponowała początkującej piosenkarce kontrakt.

Od tego momentu kariera Saszan mocno przyśpieszyła. W 2014 roku ukazał się jej debiutancki album "RSP", który promowany był przez utwory "Świat jest nasz", "Wybrałam" i "Proste słowa".

Posłuchaj utworu "Świat jest nasz" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Wkrótce Saszan zdobyła liczną grupę fanów i coraz częściej pojawiała się w telewizji. Wokalistka wzięła udział w programie "Celebrity Splash" Polsatu, a TVN Player zaprosił ją do show "Lip Sync Battle Ustawka".

W 2016 roku młoda gwiazda zakończyła współpracę z My Music i przeszła do wytwórni Universal. Po zamianie labelu zaczęła pracować nad nową płytą. Już w nowym otoczeniu wydała single "8 Miejsc" oraz "Nie chcę ciebie mniej" i właśnie z nim wokalistka chce powalczyć o wyjazd na Eurowizję.

Sprawdź tekst utworu "Nie chcę ciebie mniej" w serwisie Teksciory.pl!

Monika Urlik

Monika Urlik wygrywała liczne konkursy wokalne, wystąpiła w "Szansie na sukces" (zajęła drugie miejsce w finale w Sali Kongresowej) oraz w "Drodze do gwiazd", jednak dopiero pojawienie się w "The Voice of Poland" przyśpieszyło jej karierę.

W talent show TVP pod opieką Nergala dotarła do półfinału. Trzy lata później ukazała się jej debiutancka płyta "Nie wie nikt", na której wsparli ją m.in. Baron i Marek Błaszczyk.

Jej piosenki wykorzystano w serialu "Prawo Agaty", a ona miała okazję współpracować m.in. z Tede i metalową Naumachią. Uczyła także śpiewu gwiazdora rocko polo Sławomira, który teraz mocno zachęca, aby 3 marca podczas preselekcji głosować właśnie na Urlik. Artystka zaprezentuje się w kwalifikacjach z piosenką "Momentum".

Sprawdź tekst utworu "Momentum" w serwisie Teksciory.pl!

Ifi Ude

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Ifi Ude szerszej publiczności przedstawiła się w trzeciej edycji programu "Must Be The Music", gdzie ostatecznie dotarła do półfinału.

W 2013 roku ukazał się jej debiutancki album "Ifi Ude", za który artystka otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii debiut. W tym samym czasie wokalistka spełniała się także jako pisarka. Wydała bowiem książkę dla dzieci pt. "Zebra".

Wiosną wokalistkę będziemy mogli oglądać w nowym show TVP1 "Od Opola do Opola", który poprowadzi wraz z Andrzejem Krzywym.

Nieco wcześniej Ude powalczy o wyjazd do Lizbony z utworem "Love Is Stronger".

Sprawdź tekst utworu "Love Is Stronger" w serwisie Teksciory.pl!

Isabell Otrębus

Isabell Otrębus-Larsson urodziła się w Szwecji w rodzinie polskich imigrantów. Widzowie poznali ją dzięki programowi "Mam talent", nastolatka wystąpiła w siódmej edycji programu.

Otrębus śpiewać zaczęła w wieku pięciu lat, a jako 15-latka zadebiutowała na scenie obok Zbigniewa Bizonia. Miała okazję współpracować również m.in. z Stanem Borysem i Różą Zawadzką.  Szwedka wystąpiła również w tamtejszym "Idolu" oraz śpiewała przed królem Karolem Gustawem XVI.

Posłuchaj utworu "Voiceless" w serwisie Teksciory.pl!

W zeszłym roku wokalistka walczyła w polskich preselekcjach z utworem "Voiceless", a w tym zaprezentuje się przed publicznością z piosenką "Delirium".

Sprawdź tekst utworu "Delirium" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ifi Ude | Monika Urlik | Saszan | Isabell Otrębus | Eurowizja 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy