Reklama

Zostawił dzieciom długi?

Po śmierci króla popu Michaela Jacksona rozpocznie się walka prawników o to, ile pieniędzy otrzyma w spadku trójka jego dzieci - przewiduje w brytyjski "Daily Mail".

Na razie nie wiadomo, czy w ogóle coś dostaną. Gwiazdor miał wielkie długi - szacowane na sumę od 140 do 500 mln dolarów. Z drugiej strony prawa do piosenek "Jacko" oraz zakupiony przez zmarłego gwiazdora katalog The Beatles warte są setki milionów dolarów.

Reklama

Mimo ogromnych dochodów, wydawał pieniądze na kosztowne i ekstrawaganckie luksusy, jak egzotyczne zwierzęta, które trzymał w swej rezydencji Neverland w Kalifornii.

Dochody tymczasem malały w ostatnich kilkunastu latach, kiedy jego gwiazda blakła - płyty sprzedawały się w dużo mniejszych nakładach niż u szczytu jego kariery w latach 80.

Legenda Jacksona - i jego portfel - najbardziej ucierpiała po serii oskarżeń o molestowanie seksualne dzieci. Już w 1992 r. wniesiono przeciw niemu pierwszy pozew, załatwiony polubownie dzięki zapłaceniu przez piosenkarza domniemanej ofierze prawie miliona dolarów.

W 1993 r. "Jacko-Wacko" (Jacko świr), jak go nazywano, zapłacił 20 milionów dolarów rodzinie innego, 13-letniego chłopca, którego rzekomo molestował.

Właśnie długi były według mediów powodem podpisania przez Jacksona kontraktu na serię 50 koncertów w Londynie, które miały się rozpocząć 13 lipca.

Jackson zostawił troje dzieci: 12-letniego Prince'a Michaela i 11-letnią Paris ze związku z pielęgniarką Debbie Rowe oraz 7-letniego Prince'a Michaela II, którego matka nie została nigdy ujawniona. Media wielokrotnie podawały w wątpliwość jego ojcostwo, jednak Jackson stale twierdził, że jest ich biologicznym ojcem.

Nie wiadomo, kto zajmie się dziećmi, lecz zbliżone do rodziny źródło podało, że najprawdopodobniej do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd opiekę nad nimi przejmie matka dwójki starszych dzieci.

Michael Jackson nie żyje - zobacz raport specjalny.

Posłuchaj piosenek Michaela Jacksona w Mieście Muzyki.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michael Jackson | długie | Daily mail

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje