Reklama

Wyróżniona Annie Lennox

Annie Lennox, brytyjska wokalistka i członkini grupy Eurythmics, została uhonorowana nagrodą 2002 Billboard Century Awards, najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez amerykański tygodnik muzyczny "Billboard".

Nagroda jest przyznawana co roku artystom, którzy chociaż mają ogromny wkład w rozwój przemysłu muzycznego, a którym jak dotąd nie przyznano żadnego wyróżnienia za całokształt ich twórczości. Annie odbierze statuetkę podczas specjalnej ceremonii, która odbędzie się w grudniu.

Reklama

"Jako wokalistka, artystka występująca na żywo i kompozytorka Annie Lennox udowodniła, że jest jedną z najoryginalniejszych i najbardziej inspirujących osób w świecie muzyki pop" - napisał w uzasadnieniu decyzji Timothy White, redaktor naczelny "Billboard".

Annie pracuje obecnie nad swoim nowym solowym albumem wspólnie z producentem Stevenem Lipsonem. Po otrzymaniu wiadomości o przyznanym jej wyróżnieniu nie ukrywała swojego zadowolenia.

"Jestem ogromnie wzruszona i zaskoczona tym, że otrzymałam tak prestiżową nagrodę. Część mnie jednak wciąż w to nie wierzy i mówi mi, że to jakiś żart. Jeszcze to do mnie nie dotarło. Jeśli jednak to prawda, to cóż, do zobaczenia na imprezie w Las Vegas" - powiedziała członkini Eurythmics.

Annie Lennox jest w sumie już 11. laureatką Billboard Century Awards. Wcześniej otrzymali je m.in. George Harrison, Carlos Santana, Joni Mitchell, Randy Newman i John Mellencamp.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eurythmics | wokalistka | billboard | Annie Lennox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje