Reklama

Wyleci z "The Voice" za marihuanę?

Antynarkotykowi aktywiści żądają usunięcia z australijskiej edycji muzycznego konkursu talentów "The Voice" jurora Joela Maddena z grupy Good Charlotte.

Muzyk trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak policjanci znaleźli w jego hotelowym pokoju w Sydney worek z marihuaną. Śledczy uznali jednak, że ilość narkotyków był niewielka i nie wszczęli postępowania w tej sprawie. Joel Madden w specjalnym oświadczeniu podziękował australijskiej policji za wyrozumiałość.

Reklama

Jednak antynarkotykowi aktywiści z Antypodów uznali, że po skandalu juror powinien ustąpić z programu. Jak argumentują, osoba paląca marihuanę nie może być mentorem dla uczestników show i wzorcem dla telewidzów.

"Przeprosiny ze strony Joela to za mało. Powinien odejść z programu, by młodzi ludzie zobaczyli, że nielegalne i niezdrowe zachowanie ma negatywne konsekwencje. Producenci programu muszą wziąć pod uwagę fakt, że show oglądają całe rodziny" - argumentuje Jo Baxter z organizacji Drug Free Australia.

"Rola Joela w 'The Voice' wykreowała go na mentora i osobę mającą duży wpływ na innych. Spoczywa na nim olbrzymia odpowiedzialność" - dodał aktywista.

"Musimy pokazać dzieciom, że ze złamaniem prawa wiążą się konsekwencje. Jak na razie Joel został wyrzucony z hotelu i otrzymał ostrzeżenie od policji. Mam nadzieję, że rozumie, iż swoim zachowaniem przyprawił rodziców o ból głowy" - dodał Paul Dillon, który zajmuje się problemem narkotyków wśród młodzieży.

Po zdarzeniu Joel Madden wystosował oświadczenie, w którym przeprosił wszystkich za nieodpowiedzialne zachowanie.

"Nie z takich powodów chciałem trafić na czołówki gazet. Ale biorę na siebie pełną odpowiedzialność. Czekam na rozpoczęcie kolejnego sezonu 'The Voice', by zakończyć to, co rozpocząłem. Chce przeprosić wszystkich, których zawiodłem" - napisał rockman.

Druga edycja australijskiego "The Voice" wystartowała na początku kwietnia.

Zobacz teledyski Good Charlotte na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: aktywiści | Good Charlotte | marihuana | The Voice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama