Reklama

Wygrała Eurowizję. Zobacz jej klip!

Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk niemieckiej wokalistki Leny do piosenki "Satellite". Utwór dał 19-latce zwycięstwo w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w Oslo.

"Satellite" to w tej chwili najczęściej ściągany z internetu utwór w Europie. W Niemczech jeszcze żaden inny singel nie cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem jeśli chodzi o internetową sprzedaż.

Reklama

Lena Meyer-Landrut nie mogła w pełni poświęcić się przygotowaniom do Eurowizji, gdyż jednocześnie musiała uczyć się do egzaminów kończących szkołę średnią. Do zdawania wybrała sobie biologię, sport i historię. Egzaminy odbyły się w kwietniu (poradziła sobie bardzo dobrze), więc do finału Eurowizji przystępowała zrelaksowana.

19-latka nie dość, że nigdy nie ćwiczyła profesjonalnie śpiewu, to jeszcze rok temu była zupełnie w Niemczech nieznana. Dopiero casting do Eurowizji, organizowany przez znanego prezentera Stefaana Raaba, przyniósł jej popularność. Niemcy zakochali się w jej uroku, dowcipie i radosnej piosence. Zresztą nie tylko Niemcy - Lena urzekła przecież całą Europę, zdobywając na Eurowizji 246 punktów i nie dając szans konkurencji.

Lena jest wnuczką byłego ambasadora RFN w Moskwie Andreasa Meyera-Landruta, była samotnie wychowywana przez matkę.

"Jestem pod wielkim wrażeniem naturalności Leny. We wspaniały sposób wyraża ona młode pokolenie Niemców" - gratulowała wokalistce kanclerz Angela Merkel.

Zobacz teledysk do "Satellite"!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja | utwór | piosenki | Lena Meyer-Landrut

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje