Reklama

Wiśniewski woli iść do więzienia

Lider Ich Troje zamierza złożyć kasację od wyroku sądu apelacyjnego w Łodzi, który podtrzymał niekorzystny dla zespołu wyrok w sprawie o plagiat.

Ich Troje oraz ich wytwórnia płytowa na mocy wyroku mają zapłacić niemal 70 tys. zł Piotrowi Bogdanowiczowi, więźniowi skazanemu za zabójstwo. Łódzki sąd uznał, że jest on współautorem przeboju grupy "Jeanny". To orzeczenie potwierdził również sąd apelacyjny, o czym na swoim blogu informuje Michał Wiśniewski.

Reklama

"No i otrzymałem prezent na Święta Bożego Narodzenia z Łodzi. Sąd Apelacyjny utrzymał orzeczenie Sądu Okręgowego i tym samym zostałem skazany za plagiat" - ujawnia Michał Wiśniewski.

"Nie wiem czy jest co komentować. Ale po wnikliwej analizie stwierdzam: Sąd nie zapoznał się najwyraźniej ani z opinią biegłych, którzy jednoznacznie stwierdzili, że może jedynie chodzić o zapożyczenie - choć tak naprawdę raz jeszcze podkreślam, że ani nie podpisałem tego własnym nazwiskiem, ani nie wziąłem za to pieniędzy. Po drugie śmiem twierdzić, że prócz tego, że Pan Bogdanowicz jest trzykrotnym zabójcą, to w dodatku jest złodziejem. Świadczą o tym jednoznaczne dowody autorytetów nie tylko z krakowskiej sceny... Po trzecie Jacek Łągwa, również skazany przez Sąd, pisał tylko muzykę, więc samo jego uczestnictwo w tym procesie uważam za absurdalne !!!" - pisze lider Ich Troje.

"Postanowiłem więc, że złożę wniosek do Sądu Najwyższego o kasację wyroku, ale i tak po konsultacjach z żoną stwierdziłem, że niesłuszne poddanie się karze będzie równoznaczne z przyznaniem się do winy. Zignoruję więc wyrok pod groźbą dalszych kar, z więzieniem włącznie. Zawsze byłem zdania, że prawda jest tylko jedna. Punkt widzenia może wprawdzie zależeć od punktu siedzenia, ale w tym przypadku prawda jest tylko jedna!" - przekonuje Wiśniewski.

"Jeżeli miałbym przeprosić zabójcę i złodzieja pomimo tego, że chciałem mu pomóc, to wolę zgnić w więzieniu przez jakiś czas. Nie, wysoki Sądzie - NIE!!! Ja rozumiem, że Sądy są niezawisłe, ale jesteście tylko ludźmi, a tym razem daliście d... w 100% ! I nie jest to obraza Waszego majestatu, a jedynie ocena Waszej pracy... Nie chciało się najwyraźniej...".

"Czekam na aresztowanie... Choć Universal Music Polska już zapłacił bandycie, ja nie zapłacę ani grosza, a o jakichkolwiek przeprosinach nie może być mowy...".

"Już wolę pójść do pierdla! Dla zasady sk****synu ! Ale tak naprawdę to, aby moja rodzina wiedziała, że jestem niewinny" - napisał Michał Wiśniewski.

Zobacz teledyski Ich Troje na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ich Troje | kara więzienia | więź | wiezienia | plagiat | wyrok | Michał Wiśniewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje