Reklama

Urszula wycofała się z Opola!

Wyrzucenie Nataszy Urbańskiej za domniemany plagiat oraz wycofanie się Urszuli - koncert Premier na festiwalu w Opolu jednego dnia stracił dwójkę wykonawców.

Urszula postanowiła zaprotestować przeciwko decyzji TVP o zastosowaniu półplaybacku podczas festiwalu w Opolu.

Reklama

"Była to dla mnie bardzo trudna decyzja, ponieważ od kilku lat czekam na odpowiedni moment, aby móc przedstawić Wam utwór z nowej płyty, na którą i ja i wy tak długo czekamy" - czytamy w liście Urszuli skierowanym do jej fanów.

"Nie zgadzam się z decyzją organizatorów festiwalu i nie chcę brać udziału w oszukiwaniu publiczności i samej siebie" - dodaje wokalistka.

TVP tłumaczyła decyzję o wprowadzeniu półplaybacku (muzyka z taśmy, śpiew na żywo) "oszczędnościami" i "trudnościami technicznymi".

"Dla mnie muzyka powinna być priorytetem na festiwalu muzycznym i to nie na muzyce powinno się szukać oszczędności. Nie chcę tego komentować. Wolę wycofać swój udział z koncertu i spotkać się z Wami na żywych koncertach, na które serdecznie zapraszam" - napisała Urszula.

Wokalistka miała zaprezentować w Opolu nową piosenkę "Wstaje nowy dzień".

Przypomnijmy, że Urbańska z piosenką "Mała" została zdyskwalifikowana przez telewizję, gdy w internecie pojawiły się doniesienia na temat uderzającego podobieństwa do utworu "Sve je isto samo njega nema" serbsko-macedońskiej piosenkarki Tijany Dapcević.

Wcześniej komisja konkursowa wycofała utwór "Mówisz i masz" Łukasza Zagrobelnego, gdyż jego autorami są angielscy autorzy (James Morrison i Tim Kellett, polski tekst jest dziełem Daniela Wyszogrodzkiego).

Na liście rezerwowej znajdują się trzy utwory, w kolejności: "Yeah" Candy Girl, "Dlatego nie chce" Paulla i "Szukam domu" grupy New Life'm. Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmie w tej sprawie TVP.

Koncert Premier odbędzie się w Opolu 12 czerwca.

Sprawdź nasz raport specjalny Opole 2009.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wycofany | koncert | muzyka | TVP | Opole | Urszula | Urszula Kasprzak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje