Reklama

Superduety na zakończenie

Koncert Superduety zamknął nie tylko festiwal Opole 2009, ale i słynny amfiteatr, który od 1963 roku gości gwiazdy polskiej piosenki.

Zaraz po tegorocznym festiwalu rozpocznie się rozbiórka obiektu. Nowy amfiteatr gotowy ma być na wiosnę 2011 roku.

Reklama

Dlatego właśnie ostatni koncert utrzymany był w konwencji "placu budowy". W roli budowniczego występował Krzysztof Skiba, który prowadził show razem z Robertem Janowskim.

- To będzie historyczne wydarzenie. Będzie szaleństwo, ekstaza, paranoja - zapowiadał Skiba w rozmowie z INTERIA.PL.

Na scenie pojawiło się aż 15 duetów - młodych wykonawców zestawiono z legendami branży. Do najmocniejszych akcentów wieczoru należały występy Edyty Górniak i Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Kupichy z Ireną Jarocką, Kayah z Ryszardem Rynkowskim czy Ani Wyszkoni z Jerzym Połomskim.

Znakomite wrażenie pozostawił rockowy duet mocno zachrypniętej, ale wciąż świetnej Eweliny Flinty i zespołu Tilt Tomka Lipińskiego. Razem wykonali utwór "Mówię ci, że".

Nie dało się również nie zauważyć wyjątkowej chemii między Maciejem Maleńczukiem a Patrycją Markowską w piosence "Uważaj na niego".

Wszystkim artystom akompaniowała orkiestra Piskorz Band, która dowiodła, że nawet najlepszy playback nie jest w stanie zastąpić muzyki granej na żywo.

W trakcie koncertu przyznano Robertowi Janowskiemu Złotą Płytę za jego album "Song.pl". Po otrzymaniu tego wyróżnienia Janowski zaśpiewał utwór "Już nie zapomnisz mnie". Złotą Płytę otrzymał również Ryszard Rynkowski za wydawnictwo "Zachwyt". Nagroda przyznawana przez dziennikarzy i fotoreporterów powędrowała w ręce Ani Wyszkoni.

Superduety zakończył wspólny występ Big Cyc i Shakin' Dudi. Razem wykonali piosenkę "Au sza la la".

Zobacz, jak gwiazdy ćwiczyły przed swoim występem:

Więcej materiałów video z opolskiego festiwalu znajdziecie w INTERIA.TV!

Sprawdź nasz raport specjalny na temat festiwalu Opole 2009.

Patronami medialnymi tegorocznego festiwalu w Opolu są: portal INTERIA.PL, radio RMF FM i tygodnik "TeleTydzień".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | 'Gwiazdy' | amfiteatr | Nie | koncert | Opole

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje