Reklama

Reżyser: Doda drugą Madonną

Krzysztof Zanussi rozpływa się w zachwytach nad Dodą. Jego zdaniem, wokalistka ma potencjał, by stać drugą Madonną.

W tę informację początkowo nikt nie chciał wierzyć. A jednak - Doda wystąpi w filmie wielkiego polskiego reżysera Krzysztofa Zanussiego. Rola będzie mała, ale - jak mówi "Faktowi" twórca kina moralnego niepokoju - znacząca.

Reklama

"To, co u nas robi, w Hollywood nazywa się cameo. To oznacza, że jakaś znana postać pojawia się w małym, ale znaczącym epizodzie. Jak na przykład kiedyś Lech Wałęsa w Człowieku z żelaza" - mówi Zanussi, który bardzo chwali sobie współpracę z Dodą.

Co prawda, początkowe negocjacje nieco się przeciągały, ale później poszło już jak z płatka. I to mimo tego, że Rabczewska na plan zdjęciowy przyszła bardzo chora.

"Była bardzo dzielna. W obecności lekarza, który stwierdził wielką gorączkę, powiedziała, że zaryzykuje. Doceniam to, bo to czysto zawodowa sprawa, my wiemy, że nie było jej łatwo" - chwali reżyser.

"Ona niezwykle delikatnie oscyluje między wulgarnością a pewnym uduchowieniem. To jest bardzo intrygujące. Skojarzyła mi się z Madonną" - opowiada Zanussi.

Porównanie Dody do jednej z największych gwiazd światowego show-biznesu to wyznanie odważne, ale reżyser ciekawie je uzasadnia.

"Myślę, że ona ma wielki potencjał. Taki, który pozwoliłby jej iść w ślady Madonny. Oczywiście, jeżeli nasz niewielki kraj potrafi tego rodzaju postać wypromować i utrzymać. Bo kwestia utrzymania się na fali tego powszechnego zainteresowania nie jest łatwa" - mówi "Faktowi" Zanussi.

Reżyser zdradza też, że istotne były względy marketingowe.

"Zatrudnienie Dody to również pomysł dystrybutora filmu. Ale ja musiałem napisać całą konstrukcję, bo to nie jest tylko ozdóbka przyczepiona. To jest coś, co jest wpisane w konstrukcję tego filmu".

"Państwo będą bardzo zaskoczeni. Pewnie to nie będzie to, czego się spodziewacie.." - tajemniczo dodaje Zanussi.

Film "Serce na dłoni" w kinach zobaczymy jesienią.

Fakt

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Doda | wokalistka | NAD | dodaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje