Reklama

Reklama

Politycy z DJ-em!

DJ Adamus z duetu Wet Fingers stworzył specjalne nagranie, w które wsamplował wypowiedzi czołowych polskich polityków.

DJ Adamus znany z duetu Wet Fingers i programu "Kuba Wojewódzki", zdecydował się na intrygujący kolaż muzyczny. Sprawnie zmiksował wypowiedzi czołowych polskich polityków z muzyką specjalnie skomponowaną wraz z Ygorem, twórcą oprawy muzycznej show Wojewódzkiego.

"To chyba naturalny proces, tak naprawdę tymi wypowiedziami bawię się od wielu lat, a zbliżające się wybory parlamentarne, były takim bodźcem bezpośrednim, do powstania tego utworu. Z wykształcenia jestem politologiem i dziennikarzem, nie mogłem więc obojętnie przejść obok wydarzeń" - mówi Adamus.

Reklama

"Choć nadal uważam, że muzyka, powinna być wolna od polityki. Dlatego też w żaden sposób w moim utworze nie opowiadam się po żadnej stronie, jest to jedynie typowy kolaż muzyczny" - dodaje DJ.

W produkcji DJ-a Adamusa zostały użyte wypowiedzi znanych polskich polityków. Są wśród nich m.in. Andrzej Lepper, Jarosław Kaczyński,Roman Giertych, Wiesław Chrzanowski i Jan Maria Rokita.

W obawie przed możliwymi trudnościami z emisją utworu w rozgłośniach radiowych wytwórnia 001 Records postanowiła udostępnić go za darmo w internecie.

Projekt jest jednorazowy i stanowi odskocznię od codziennych zajęć DJ-a, który wspólnie z Mafia Mikiem kończy płytę projektu Wet Fingers, której wydanie zaplanowane jest na listopad.

Tymczasem już w połowie października pojawi się nowy klip zespołu, do singla "Kobiety 2007", opartego na hicie "Kobiety są gorące" Norbiego.

Zobacz teledyski Wet Fingers na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: politycy | Wet Fingers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje