Reklama

Piotr Rubik: Różne oblicza miłości

"Znajdą się tam piosenki nie tylko o słodkim wyznawaniu uczucia, ale też o miłości patologicznej, o problemach z dzieciństwa" - mówił o płycie "Opisanie świata" Piotr Rubik. Za to podwójne wydawnictwo kompozytor 13 grudnia odbierze Złotą Płytę.

Wyróżnienie zostanie wręczone twórcom podczas koncertu premierowego, który odbędzie się 13 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej.

Reklama

Na początku listopada ukazał się kolejny album Piotra Rubika z tekstami Zbigniewa Książka. Ten duet odpowiedzialny jest za przebojowy cykl oratoriów: "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz wrześniowy". "Opisanie świata" to 19 nowych utworów na dwóch płytach CD. Ze względu na wykorzystanie niespotykanych wcześniej u Rubika instrumentów jak gitara elektryczna czy perkusja album jest inny w brzmieniu w porównaniu do dotychczasowych dokonań artysty.

"Znajdą się tam piosenki nie tylko o słodkim wyznawaniu uczucia, ale też o miłości patologicznej, o problemach z dzieciństwa. Mowa będzie także o tym, co może się zdarzyć, gdy kobieta marzy o księciu z bajki, a ten okazuje się człowiekiem złym i agresywnym. Myślę, że teksty są na tyle życiowe, że zapadną w pamięć naszych słuchaczy" - tak Piotr Rubik zapowiadał album w rozmowie z PAP Life.

Zobacz klip Piotra Rubika do piosenki "Strażnik raju":

Dodajmy, że teledysk "Strażnik raju" od premiery utrzymuje się w ścisłej czołówce najczęściej odtwarzanych klipów na stronach INTERIA.PL.

Na płycie usłyszeć można współpracujących z Rubikiem od lat wokalistów, m.in. Zofię Nowakowską, Martę Moszczyńską, Ewę Prus i Grzegorza Wilka, ale też samego Piotra Rubika i... jego córkę Helenkę. Ojciec i córka wspólnie wykonują utwór zatytułowany "Piosenka dla Helenki".

Czytaj także:

Piotr Rubik: Szczęście jest w zasięgu ręki

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Tam | Piotr Rubik | złota płyta | koncert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje