Reklama

Piosenka dla Europy 2008

Telewizja Polska potwierdziła, że polski reprezentant na 53. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie wyłoniony w publicznych preselekcjach 23 lutego 2008 roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych to Polacy zadecydują, kto będzie ich reprezentantem na najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju przyszłego roku w stolicy Serbii.

Reklama

Telewizja Polska na swoich stronach opublikowała regulamin preselekcji, które wzorem lat poprzednich nazywać się będą Piosenka dla Europy. W tym roku polskiego reprezentanta wybiorą zarówno telewidzowie, jak i profesjonalne jury - informuje OGAE Polska.

Podział głosów będzie identyczny jak ten, który obowiązywał w roku 2006: 50/50. Novum, które wnosi obecny regulamin, jest możliwość zgłoszenia przez TVP do konkursu 3 tzw. dzikich kart. W koncercie preselekcyjnym usłyszymy nie mniej niż 10 utworów zarekomendowanych przez specjalnie do tego celu utworzoną Komisję Konkursową, która oceni wszystkie nadesłane propozycje. Termin nadsyłania piosenek to 2 stycznia 2008 roku. O tym, jakie kompozycje zostaną

wybrane do Piosenki dla Europy dowiemy się 7 stycznia 2008 roku.

Oczywiście nadsyłane premierowe utwory muszą spełniać wymogi regulaminu, czyli, aby wymienić tylko te najważniejsze, być śpiewane w języku polskim lub angielskim, trwać nie dłużej niż 3 minuty oraz nie być publikowane przed 1 października 2007 roku. Nie jest ważna narodowość wykonawców ani twórców

piosenek. Jednakże nie mogą to być debiutanci. Zgłaszający się muzycy muszą mieć na swoim koncie przynajmniej jeden album lub singiel, udział w jednym profesjonalnym konkursie piosenki lub podpisany kontrakt z firmą fonograficzną. Każdy artysta ma prawo zgłosić tylko jedną piosenkę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: europ | telewizja | piosenki | piosenka | Konkurs Piosenki Eurowizji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje