Reklama

Peja znów najlepszy, duży awans R.E.M.

Najchętniej kupowanym albumem muzycznym w Polsce - podobnie jak przed tygodniem - jest "Reedukacja" projektu Slums Attack, za którym stoi raper Peja.

"Nasi fani po raz kolejny pokazali klasę. To niecodzienne zjawisko w kategorii muzyki rap pozwala nam optymistycznie patrzeć w przód, wiedząc iż polski słuchacz w dobie piractwa internetowego i 'hejtingu' udowadnia, że muzyka jest nadal ważna" - tak Peja skomentował wynik albumu Slums Attack, który to skład raper tworzy wraz DJ Decksem.

Reklama

Peja podkreślił również, że sukces płyty "Reedukacja" osiągnięty został "bez jednego teledysku i promocji w dużych mediach". Gościnnie na albumie pojawili się O.S.T.R., Kali, Paluch, Kobra, Medi Top Glon, RY 23 oraz K8.

2. miejsce ponownie przypadło Sewerynowi Krajewskiemu z wydawnictwem "Jak tam jest". "Jeden z najbardziej zasłużonych dla polskiej piosenki kompozytorów zaprasza na kilka nostalgiczno-romantycznych chwil przy kominku i herbacie" - czytaj naszą recenzję!

Na 3. pozycji znalazł się pianista Rafał Blechacz, który powrócił na listę z albumem "Chopin: Koncerty fortepianowe".

Solidny awans zanotowała amerykańska formacja R.E.M., który skoczyła z miejsca 37. na 5. "R.E.M. to zespół, który przez całą karierę szedł własną ścieżką. Grupa dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Michaela Stipe'a od ponad 30 lat nie ogląda się na muzyczne i popkulturowe mody, nie podlizuje się mediom, a nawet fanom" - czytaj nasz tekst o R.E.M.!

Najwyżej notowaną nowością jest w tym tygodniu płyta "Goodbye Lullaby" Avril Lavigne na miejscu 10. - sprawdź recenzję!

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | OLIS | R.E.M. | Seweryn Krajewski | Avril Lavigne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje