Reklama

Oto życie Anny Bergendahl!

Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć klip do piosenki "This Is My Life" szwedzkiej wokalistki Anny Bergendahl. Z tym utworem 18-latka wystąpiła na tegorocznej Eurowizji.

Urodzona w Sztokholmie Anna Bergendahl po raz pierwszy publicznie zaśpiewała w katedrze w irlandzkim York (jej babcia urodziła się i mieszkała w Irlandii), gdy miała osiem lat.

Reklama

Kolejne etapy przygody z muzyką to występy w telewizyjnych programach "Super Troopers" (2004) i "Idol" (2008), w którym dotarła do finałowej piątki.

Po "Idolu" Anna została zapytana, czy zgodziłaby się nagrać piosenkę do tegorocznego Melodifestivalen, szwedzkich eliminacji do Eurowizji. Balladę "This Is My Life" dla 18-latki napisali Kristian Lagerström (tekst) i Bobby Ljunggren (muzyka). Utwór spodobał się publiczności, która zdecydowała, że to właśnie Anna powinna pojechać do sąsiedniej Norwegii, gdzie odbywała się tegoroczna Eurowizja.

Występ w Oslo jednak nie zakończył się sukcesem - Bergendahl nie udało się zakwalifikować do finału (zajęła 11. miejsce, pierwsze nie premiowane awansem). Anna w ten sposób przerwała szwedzką obecność w finałach od 1976 roku.

Nie przeszkodziło to powodzeniu piosenki w ojczyźnie. Singel "This Is My Life" bez problemu dostał się na szczyt szwedzkiej listy przebojów, gdzie przetrwał cztery tygodnie. Nagranie nieźle radziło sobie także w Norwegii i na Węgrzech.

"This Is My Life" zapowiada debiutancki album młodej Szwedki "Yours Sincerely", który w Polsce do sprzedaży trafi 30 lipca.

Zobacz teledysk do "This Is My Life" Anny Bergendahl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: życia | zycie | piosenki | muzyka | Życie | Anna Bergendahl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje