Reklama

Opole kontra Euro

Tegoroczny festiwal piosenki w Opolu odbędzie się nie w maju, ale w połowie czerwca. W tym samym czasie toczyć się będą piłkarskie zmagania na Euro 2008 z udziałem polskiej reprezentacji.

"Czerwiec jest lepszym miesiącem jeśli chodzi o przychody, a gdy redakcja robiła rozeznanie okazało się, że ten termin bardziej pasuje artystom. Festiwal opolski ma taką markę, że absolutnie nie boimy się tego, że widzowie wybiorą oglądanie mistrzostw. Poza tym ustalając termin festiwalu dopasowaliśmy go tak, żeby nie kolidował z ważnymi meczami" - przekonuje w "Gazecie Wyborczej" Elżbieta Szumska, p.o. dyrektora telewizyjnej Jedynki.

Reklama

Wiadomo już, że widzowie będą musieli wybierać pomiędzy festiwalem w Opolu a meczami m.in. takich drużyn jak Holandia, Francja, Włochy, Hiszpania i Czechy. Prawa do transmisji mistrzostw Europy ma kodowany Polsat. Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, która z niekodowanych stacji będzie pokazywać mecze - Polsat czy TVP.

W związku z Euro Polsat zdecydował się przełożyć swój festiwal TOPtrendy z czerwca na lipiec.

"Naszym zdaniem większa część społeczeństwa będzie jednak wolała mecze" - przekonuje Marcin Perzyna, dyrektor festiwalu TOPtrendy.

INTERIA.PL/GW

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polsat | festiwal | Opole

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje