Reklama

Niepokonana Sade

Już po raz szósty na szczycie polskiej listy bestsellerów znalazł się brytyjski zespół Sade z albumem "Soldier Of Love". Wysoko, bo na 3. miejscu, debiutuje koncertowa płyta Comy.

"Soldier Of Love" to powrót charyzmatycznej Sade i dowodzonej przez nią grupy po 10 latach milczenia. Dodajmy, że jej zespół funkcjonuje od 1983 roku, a na całym świecie sprzedano grubo ponad 50 milionów albumów Sade.

Nowy longplay ukazał się 5 lutego 2010 roku. Promował go tytułowy singel, a w kolejce już czeka kolejny - "Babyfather". Jego promocja ma się rozpocząć w maju.

"Nagrana po 10-letniej przerwie nowa płyta Sade mogłaby śmiało nosić tytuł 'The Best Of'. A składanki rzadko bywają wydarzeniami..." - napisaliśmy w naszej recenzji.

Reklama

2. miejsce polskiej listy to grupa Raz Dwa Trzy z albumem "Skądokąd". "Tematem przewodnim utworów jest poszukiwanie, które w swej formie bywa znacznie bardziej fascynujące niż sam jego efekt" - opowiadał Adam Nowak, lider zespołu.

"Raz Dwa Trzy postawili na sprawdzone patenty, co wstydu im nie przynosi, ale też na wielkie zaskoczenia nie ma co liczyć" - czytaj naszą recenzję!

Na 3. miejscu nowość od Comy - album zatytułowany "Live". Jest to zapis koncertu, jaki zespół Piotra Roguckiego zagrał 9 grudnia 2009 roku w warszawskiej Arenie Ursynów.

- Takiej oprawy świetlnej, takiego scenograficznego rozmachu i takiego brzmienia, w tym kraju nie miał jeszcze żaden znany mi zespół. Coma AD 2009 to idealne niemal połączenie wystudiowanego profesjonalizmu z nutą szaleństwa, która powoduje, że oglądanie tego zespołu w akcji jest przeżyciem, które można odbierać za pomocą wszelkich dostępnych nam zmysłów - pisaliśmy w relacji z tego koncertu (czytaj cały tekst).

Zobacz koncertowy klip do "Trujących roślin"!

Drugą najwyżej notowaną nowością jest koncertowy album "Strong Together" rockowego zespołu Quidam - miejsce 16.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Love

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy