Reklama

Nie przeproszą Dody

Sąd w Zielonej Górze dał prawnikom piosenkarki i Grupie Operacyjnej miesiąc na załatwienie między sobą porachunków. Poszło o słowo "blachara" w tekście piosenki.

Doda ponad pół roku temu poczuła się urażona piosenką "Podobne przypadki" Duet Mieszko Sibilski i Ziemowit Brodzikowski (tworzą Grupę Operacyjną) rapowali o rzekomym rozwodzie Dody z bramkarzem Radosławem Majdanem. Wykorzystali w utworze śmiech Dody, porównując go do rżenia ogiera. Piosenkarkę nazywali również m.in. "blacharą".

Reklama

"Doda w sposób ostentacyjny i wulgarny sprzedaje się w mediach. Mam prawo do swojej opinii. Mogę nie lubić jej scenicznego wizerunku i wypowiedzieć się o nim w utworze lirycznym. Jestem w stanie bronić przed sądem wolności wypowiedzi" - mówił "Gazecie Wyborczej" Mieszko.

"Szkoda, że dziewczyna, która dysponuje niezłym głosem, nie promuje swoich piosenek, tylko swoją cielesność. Osłabia mnie, gdy muszę oglądać jej teledyski, w których udaje, że uprawia seks oralny. Ona sama się kreuje na osobę wyuzdaną. Ja to tylko nazwałem" - twierdził raper.

Dorota Rabczewska "Doda" zażądała przeprosin i zwrot kosztów procesu. Z Sądu Okręgowego w Warszawie, proces przeniesiono do jego odpowiednika w Zielonej Górze.

"Proszę się nie śmiać. Sprawa jest bardzo ważna i ciekawa ze względu na problematykę ochrony dóbr osobistych. Nasza klientka jest osoba powszechnie znaną, ale jest też prywatną. Swoboda wypowiedzi artysty kończy się tam, gdzie zaczynają się dobra osobiste innych. Artyści nie stoją ponad prawem" - tłumaczył dziennikarzom przed salą rozpraw aplikant Dawid Biernat z warszawskiej kancelarii Macieja Lacha, który reprezentował Dodę.

Kluczowym w sporze jest słowo "blachara".

"Ma jednoznacznie negatywny wydźwięk. Mi kojarzy się z osobą płytką, z giętkim kręgosłupem moralnym" - dodaje Biernat.

Jako dowód przedstawił sędziemu opinie eksperta-językoznawcy.

Gazeta Wyborcza

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Doda | Grupa Operacyjna | piosenkarki | piosenki | Zielona Góra | góra | mieszko | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje