Reklama

Natasza Urbańska wyrzucona!

Telewizja Polska nie pozwoli Nataszy Urbańskiej wystąpić podczas koncertu Premier na festiwalu Opole 2009 - dowiedział się portal INTERIA.PL.

Związana z Teatrem Buffo wokalistka wykonać miała utwór "Mała". Szybko okazało się jednak, że piosenka jest uderzająco podobna do "Sve je isto samo njega nema" serbsko-macedońskiej piosenkarki Tijany Dapcević.

Reklama

TVP, po zapoznaniu się z zarzutami plagiatu, zadecydowała o wycofaniu piosenki "Mała" z konkursu premier, który ma się odbyć 12 czerwca.

Jak poinformował nas Daniel Jabłoński, rzecznik TVP, Urbańska naruszyła regulamin konkursu w dwóch punktach - zgłaszane piosenki muszą posiadać oryginalną muzyką oraz nie mogły być prezentowane publicznie przed dniem 15 lutego 2009 r.

Tijana Dapcević wykonywała swój utwór już w 2005 roku. Telewizja Polska nie ma wątpliwości - piosenki Macedonki i Urbańskiej różnią się tylko tekstem. Pierwsze informacje na temat możliwości popełnienia plagiatu pojawiły się w czwartek wieczorem, po opublikowaniu utworu "Mała" w internecie.

Posłuchaj wycofanej propozycji Nataszy Urbańskiej...

...oraz wersji Tijany Dapcević z 2005 roku:

"Premierowe utwory to kompozycje i teksty pisane przez twórców specjalnie dla artystów zgłaszających się do tegorocznych Premier. Tylko taka interpretacja umożliwia powstanie nowego, oryginalnego przeboju. Jest to cel nadrzędny Konkursu, zgodny z oczekiwaniami publiczności i recenzentów muzycznych" - napisała Telewizja Polska w specjalnym oświadczeniu.

Sprawdź nasz raport specjalny Opole 2009.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | piosenki | utwór | Opole | telewizja | Natasza Urbańska | natasza urbanska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje