Reklama

Reklama

Muzyczna biografia Jana Pawła II

Piotr Rubik opowiada o swoim najnowszym dziele - zadedykowanemu Karolowi Wojtyle "Santo Subito".

Piotr Rubik opowiada o swoim najnowszym dziele - zadedykowanemu Karolowi Wojtyle "Santo Subito".

"To opowiedziana słowem i melodią biografia Jana Pawła II. Piękne teksty do utworów napisał Jacek Cygan, który miał świetny pomysł na całość libretta. Zawarł w nich najciekawsze fakty z życia Ojca Świętego - są piosenki o dzieciństwie, wojnie, czasach krakowskich, ale też np. o Tatrach, które papież tak kochał" - opowiada kompozytor w rozmowie z "Faktem".

"Choć wydaje mi się, że posiadam dość sporą wiedzę na temat życia papieża, z libretta dowiedziałem się kilku interesujących szczegółów. Między innymi to, że Karol Wojtyła urodził się na ulicy Kościelnej" - dodaje Rubik.

Reklama

A jakie są nowe kompozycje artysty?

"Utwory są radosne, optymistyczne, niosą przesłanie, że najważniejsza w życiu człowieka jest miłość. Na Santo Subito składa się 21 utworów. Nie ukrywam, że bardzo chciałbym, żeby przynajmniej kilka z nich stało się przebojami" - podkreśla.

Piotr Rubik pracował nad "Santo Subito" około pół roku.

"Niekiedy pracowałem bardzo intensywnie, od samego rana aż do północy, żeby zdążyć na czas. Czasem czułem się już naprawdę zmęczony, ale tworzeniu muzyki towarzyszą przecież nie tylko wzloty i uniesienia. Mam to szczęście, że dźwięki łatwo do mnie przychodzą, a samo pisanie melodii jest dla mnie wielką przyjemnością" - przyznał "Faktowi".

"Dopiero później następuje żmudny i czasochłonny proces rozpisywania partytury na chór, solistów, orkiestrę. Nie mogę jednak narzekać, bo zwyczajnie kocham to, co robię" - zakończył.

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL!

Fakt
Dowiedz się więcej na temat: Paweł | biografie | Piotr Rubik | muzyczna | biografia | Jan Paweł II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy