Reklama

Madonna pojedzie do Oświęcimia

Podczas pobytu w Polsce Madonna chce odwiedzić muzeum w Auschwitz-Birkenau, nie wiadomo jednak, kiedy a nawet czy się to stanie. "Królowa popu" na koncert przyleciała z Pragi do Warszawy, a do Oświęcimia prawdopodobnie pojedzie w niedzielę..

Szczegółowy plan pobytu wokalistki w Polsce otoczony jest ścisłą tajemnicą. Nieoficjalnie mówi się, iż do muzeum w Oświęcimiu pojedzie w niedzielę, a więc po koncercie.

Reklama

Do obozu przyjechał w czwartek menedżer Madonny, Guy O'Seary. Poinformował o tym, zamieszczając wpis w serwisie Twitter.

"Pojechałem do Auschwitz dziś, nie byłem pewien, czy będę miał szansę pojechać tam znowu. Po tym, jak tam byłem wiem, że na pewno tam wrócę. Muszę" - napisał.

Nie ma informacji, czy jego wizyta w b. obozie miała związek z ewentualnymi przygotowaniami do odwiedzin muzeum przez Madonnę.

W piątek media spekulowały od rana, iż Madonna przyleci najpierw do Krakowa, by pojechać na teren byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, a stamtąd uda się do Warszawy, gdzie wystąpi w sobotę.

Dlatego wokół podkrakowskiego lotniska Balice od rana panowało spore zamieszanie. Pojawili się liczni dziennikarze, fotoreporterzy, fani wokalistki i sporo policji.

Ostatecznie radio RMF FM dowiedziało się, że samolot z Madonną wyląduje na warszawskim Okęciu kilka minut po godz. 17, co stało się dokładnie o 17.30.

Ochrona policji skutecznie odstraszyła fanów. Nikt poza dziennikarzami nie czekał na przylot wokalistki, która prosto z lotniska pojechała jedną z bocznych bram prosto do jednego z warszawskich hoteli. Madonna zamieszkała w apartamencie na 31. piętrze.

Wcześniej rzecznik prasowy muzeum w Oświęcimiu, w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Glinkowskim, oficjalnie nie potwierdził informacji, że Madonna wraz z dziećmi ma zwiedzać Auschwitz. Są jednak przygotowani na jej przyjęcie. Ochrona w muzeum została już postawiona w stan gotowości.

- To jest show z najwyższej światowej półki - tak o koncercie Madonny nam mówi Hirek Wrona.

Zobacz rozmowę z popularnym dziennikarzem muzycznym:

Sprawdź nasz raport specjalny na temat koncertu Madonny w Polsce.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzeum | koncert | birkenau | RMF | Nie wiadomo | Auschwitz-Birkenau | Auschwitz | Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje