Reklama

Reklama

Madonna & Britney Spears: To był pocałunek dekady

Równo 10 lat temu, 29 sierpnia 2003 roku, podczas gali MTV Video Music Awards, Madonna i Britney Spears zwarły się w jednym z najsłynniejszych pocałunków w historii muzycznego show-biznesu.

Gdy Madonna pocałowała Britney Spears, show-biznes nie był jeszcze przyzwyczajony do takich akcji. Dziś trudno w to uwierzyć, ale ów pocałunek potraktowano wtedy w kategoriach skandalu.

W ciągu dekady erotyczna tolerancja widzów zdecydowanie się zwiększyła. Miley Cyrus, by wywołać skandal te 10 lat później, też na gali MTV VMA, musiała zachowywać się już naprawdę wulgarnie.

Po tym, jak Madonna wymieniła czułości z Britney Spears, autorzy teledysków uznali, że mają zielone światło dla zmysłowych scen z dwiema kobietami. Używając języka konserwatystów - ruszyła homoseksualna (lesbijska) propaganda.

Reklama

Warto podkreślić, że o kilka tygodni wyprzedziły Britney i Madonnę wokalistki rosyjskiego duetu t.A.T.u. Amerykańska premiera klipu "All The Things She Said" wywołała oczekiwaną wrzawę. Ponadto dziewczyny pocałowały się w deszczu, co stanowi dodatkowe +10 punktów do napięcia seksualnego:


Po "ekscesach" Britney, Madonny i t.A.T.u kolejne wokalistki miały już z górki i mogły sobie pozwalać na klipy w całości oparte na lesbijskim romansie, tak jak Rihanna w teledysku "Te Amo", gdzie uwodziła i była uwodzona przez francuską piękność Laetitię Castę:


Simian Mobile Disco w klipie "Hustler" z 2006 roku stopniują napięcie: najpierw niewinna zabawa w głuchy telefon, a potem się zaczyna... Gdyby teledysk trwał dwie minuty dłużej, byłby filmem pornograficznym.


Lesbijski pocałunek w klipie "Do It Like a Dude" Jessie J trwa zaledwie sekundę (01:47), jednak cała piosenka jest ostrym feminizującym manifestem, a sama wokalistka to prawdziwa, a nie udawana, lesbijka.


Oczywiście nie byłaby sobą Lady Gaga, gdy nie zaprezentowała autorskiej wariacji na temat tego motywu (01:52):


Przelicytować koleżanki kilka lat temu postanowiła Pink, która w teledysku "Sober" całuje się ze swoim alter ego (02:37). Trudno ocenić, do jakiej kategorii należałoby przyporządkować tę sytuację: czy to jeszcze lesbijski pocałunek, czy może już autoerotyzm.


Ostatnio po motyw lesbijskiego pocałunku sięgnęła Avril Lavigne w jajcarskim klipie "Rock And Roll". Choć jak na 2013 rok jest to pocałunek ani gorący, ani szokujący (02:45):


W świetle powyższego zupełnie niezrozumiała jest postawa Katy Perry, która co prawda śpiewa, że całowała się z dziewczyną, ale kiedy przychodzi co do czego, to akcji nie ma:


Sama Madonna od czasu, gdy posmakowała szminki Britney Spears, chętnie i z pasją całuje swoje tancerki:


Warto na końcu wspomnieć o najbardziej "poszkodowanej" w całej tej historii kobiecych czułości na pokaz. Christina Aguilera też się całowała z Madonną - tego samego dnia i na tej samej scenie co Britney Spears. Ponieważ jednak była druga w kolejności i znacznie mniej namiętna, pocałunek przeszedł bez echa.


(mim)

Aż 300 płyt do rozdania!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy