Reklama

Feel znów naj...

W drugim tygodniu obecności na liście najchętniej kupowanych płyt w Polsce, najnowszy album Feel dotarł do szczytu zestawienia.

Druga płyta grupy Piotra Kupichy zatytułowana "Feel 2" pokryła się Złotem już w dniu premiery (5 czerwca), a w zeszłym tygodniu zadebiutowała na Oficjalnej Liście Sprzedaży na pozycji 6. , będąc najwyższa nowością w zestawieniu.

Reklama

Również i w tym tygodniu najlepszy debiut pojawił się na OLiS na pozycji 6. Mowa na najnowszej płycie formacji Riverside zatytułowanej "Anno Domini High Definition".

"To historie o ludziach, którzy w końcu dochodzą do wniosku, że pewne narzędzia wychodzą z mody zanim oni nauczą się z nich korzystać. Co więcej, stają się kompletnie bezużyteczne. To album o chaosie, ciągłym wyścigu, niepewności, stresie i walce o przetrwanie" - tak zawartość albumu opisuje Mariusz Duda, wokalista i basista Riverside.

W czołówce listy bestsellerów płytowych nie doszło do większych przetasowań. Awans "Feel 2" spowodował przesunięcie o jedną pozycję płyty "Mały książę" Michała Żebrowskiego (z 1. na 2.) i składanki "RMF FM Najlepsza Muzyka 2009" (z 2. na 3.).

Istotne przesunięcia w górę zestawienia zanotował kultowy Warszafski Deszcz z płytą "Powrócifszy..." (z 9. na 5.) i wokalistka Gaba Kulka z "Hat, Rabbit" (z 12. na 7.).

Poważne skoki stały się udziałem grupy Wilki z albumem "MTV Unplugged" (z 35. na 13.) i Placebo z "Battle For The Sun" (z 23. na 14.). Co ciekawe, lider Wilków Robert Gawliński wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że jest wielkim fanem grupy Placebo.

Po zwycięstwie w Opolu w konkursie "Premiery" do pierwszej 50. OLiS powrócił Maciej Maleńczuk z płytą "Psychodancing" (miejsce 30.). Artysta w rozmowie z portalem INTERIA.PL powiedział, że ma zamiar kontynuować "psychodancingowy" nurt działalności:

- W tej chwili cała para idzie w "psychodancingowy" gwizdek, bo ten zespół z którym obecnie występuje, może zagrać wszystko. Poza tym dancing to jest chyba najbardziej pojemny gatunek jaki może być, bo przecież na dancingach zawsze się grało paletę stylów. Od cha cha do merengi, od merengi do bluesa, od bluesa do pasodoble, a potem jeszcze i tango. Mało jest w tym klasycznego rock'n'rolla, choć współczesny dancing bez rock'n'rolla tez nie może istnieć. To przecież jest jeden z gatunków tanecznych. Gramy to, za co publika płaci (śmiech). Czyli właściwie wszystko, bo jeszcze nie dobiliśmy tylko do dodekafonii. Ale za to się nie płaci - żartował Maleńczuk.

Poza tym na liście pojawiła się najnowsza płyta Black Eyed Peas zatytułowana "The E.N.D." (na 46.). Płytę promuje singel "Boom Boom Pow" (zobacz teledysk). Posłuchaj całej płyty "The E.N.D." na stronach INTERIA.PL!

Pierwszą "50" zamyka nowy album Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowany "Bez udziału gwiazd". Zobacz wywiad z piosenkarką:

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Feel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje