Reklama

Eminem zrzucił Piasecznego

W tym tygodniu bezapelacyjnym wygranym muzycznych zestawień jest Eminem i jego album "Relapse". To najlepiej sprzedające się wydawnictwo muzyczne w USA i w Wielkiej Brytanii, a także, jak wynika z najnowszego zestawiania, w Polsce.

Na polskiej liście bestsellerów płytowych nowy album Eminema pojawił się po raz pierwszy i to od razu na samym szczycie.

Reklama

"Relapse" to szósty longplay w dorobku "prawdopodobnie najlepszego rapera na świecie". Z najnowszego dzieła pochodzą trzy single: "Crack A Bottle", "We Made You" oraz "3 a.m.". Podczas pracy nad "Relapse" nagranych zostało tyle utworów, że zapowiedziana jest już druga część wydawnictwa, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Amerykański raper "zepchnął" tym sposobem na 2. miejsce Andrzeja Piasecznego, którego płyta "Spis rzeczy ulubionych" gości na liście od dziewięciu tygodni. Album, stworzony przy współpracy z Sewerynem Krajewskim, w ostatnich dwóch zestawieniach zajmował 1. miejsce.

Pierwszą trójkę zamyka nowość: składanka "Dziecięce Przeboje The Best". To wydawnictwo przygotowane z myślą o najmłodszych, specjalnie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Na dwóch płytach znalazły się piosenki Natalii Kukulskiej, Kulfona i Moniki, Majki Jeżowskiej oraz wielu innych wykonawców, których pamiętamy z przedszkola i podstawówki.

Nowości w tym tygodniu dużo więcej. Tuż za podium zadebiutowała Australijka Lenka znana przede wszystkim z przeboju "The Show". Piotr Rubik i jego solowy album "RubikOne" dopiero na 24. miejscu. Warto jednak dodać, że nowe dzieło popularnego kompozytora ukazało się 22 maja, a więc pod sam koniec okresu, który obejmuje to notowanie. Na 29. miejscu, po raz pierwszy pojawiła się też Goya z płytą "Od wschodu do zachodu".

Największy skok w tym tygodniu zanotowali panowie z Green Day, lądując na szóstym miejscu zestawienia. Ich najnowsza propozycja, album "21st Century Breakdown", to w minionym tygodniu najlepiej sprzedający się album na świecie. Płyta spotkała się także z entuzjastycznym przyjęciem prasy, "The Times" nazwał go arcydziełem.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wydawnictwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje