Reklama

Eminem goni Stinga

Nie zmienił się lider polskiej listy najlepiej sprzedających się płyt - od trzech tygodni jest nim Sting z albumem "Symphonicities". Tuż za jego plecami czai się Eminem z najpopularniejszą obecnie płytą świata - "Recovery".

Na płycie "Symphonicities" Sting przedstawił nowe, orkiestrowe aranżacje swoich znanych utworów. 20 września Brytyjczyk wystąpi ze swoim symfonicznym programem na stadionie w Poznaniu. Obszernych fragmentów albumu Stinga możecie posłuchać tutaj.

Reklama

"Utwory, które od 30 lat były moimi stałymi punktami koncertów, zyskały nową paletę barw. Tak jakbym odkrywał je na nowo" - podkreślał ucieszony Sting.

"Okazuje się, że można dołożyć orkiestrę, która coś wnosi do oryginalnych wykonań" - napisaliśmy w naszej recenzji "Symphonicites".

Z 3. miejsca na 2. awansował Eminem z siódmym w swoim dorobku longplayem - "Recovery". Na single wybrano utwory "Not Afraid" (zobacz teledysk!) i "Love The Way You Lie" z gościnnym udziałem Rihanny. Album cieszy się ogromnym powodzeniem i rozszedł się już w trzech milionach egzemplarzy na całym świecie.

Na 3. pozycji znalazła się składanka "RMF FM Muzyka najlepsza pod słońcem 2010" z takimi przebojami jak "Wavin' Flag" K'Naana, "Wybaczam ci" Agnieszki Chylińskiej czy "Good Times" Roll Deep.

Najwyżej notowaną w tym tygodniu nowością jest kompilacja "www.wawa2010.pl" (miejsce 21.), na której usłyszeć można piosenki o Warszawie w aranżacjach Karoliny Cichej. Dopiero na 29. pozycji debiutuje nowy album Zbigniewa Wodeckiego - "Platynowa".

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Sting

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje