Reklama

Doda będzie z tym walczyć!

Wokalistka na oficjalnej stronie internetowej odniosła się do kontrowersyjnych komentarzy dotyczących Biblii.

Przypomnijmy, że piosenkarka w jednym z wywiadów powiedziała o Biblii: "Wierzę w to, co nam przyniosła matka Ziemia i co odkryto podczas wykopalisk. Są na to dowody i ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła".

Reklama

Po tej wypowiedzi zawiadomienie do Prokuratora Generalnego w sprawie publicznego znieważenia Biblii przez Dorotę Rabczewską złożył przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak.

Doda postanowiła odnieść się do kontrowersji związanych z jej komentarzem na temat Biblii:

"Wyraziłam subiektywną opinię oraz uczciwy i realny dystans w kierunku Biblii" - czytamy na oficjalnej stronie gwiazdy.

"To moje zdanie i reakcja na zadane w rozmowie pytanie. Nie miałam zamiaru obrazić uczuć kogokolwiek ani tym bardziej nie obraziłam nikogo imiennie. NIE wygłaszałam swoich ideologii, NIE potępiałam innych opinii, NIE zmuszałam też do zmiany poglądów, z którymi się nie zgadzam, więc dlaczego wywiera się nacisk na mnie, jednocześnie obrażając moje przekonania??!!!" - pyta piosenkarka.

"Każdy w tym kraju może wyrażać swoje zdanie tak szczerze, na ile pozwala mu na to odwaga. Każdy w tym kraju ma takie same prawa i każdy w tym kraju jest równy. Nie ma równiejszych!!!" - kontynuuje Doda.

"Tymczasem z tolerancją i respektowaniem zdania innego człowieka w Polsce jest jak z autostradami - dużo się o nich mówi, a ciągle ich nie ma".

"Ja szanuję każdego człowieka bez względu jaką wyznaje wiarę. I mogę wybaczyć ludziom, gdy nie podzielają mojego zdania, lecz nigdy nie wybaczę, gdy nie mają swojego. Każdy ma prawo wypowiadać swoje opinie - ja również je mam, dlatego zawsze zapytana będę je wyrażać bez względu na naciski i presje innych".

"Reasumując - ta sytuacja utwierdziła mnie w przekonaniu, że w Polsce nie ma demokracji ani wolności słowa. Ups! Jest, ale tylko dla wybranych. BĘDĘ Z TYM WALCZYĆ!!!" - napisała piosenkarka.

Doda odniosła się również do decyzji TVP, która zawiesiła współpracę z wokalistką: "No cóż... Na szczęście jest kilka innych telewizji w tym kraju. I co najlepsze - bez opłat abonamentowych".

Przeczytaj również:

Doda znieważyła Biblię?

TVP zawiesiła współpracę z Dodą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Doda | dodaj | tych | wokalistka | TVP | piosenkarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje