What's Beyond The Suns - God's Bow

What's Beyond The Suns
wykonawca
God's Bow
wytwórnia
Black Flames
premiera
gatunek
Alternatywa
liczba utworów
10
3,5
Oceń
Głosy
13

O płycie

Szczeciński duet God's Bow (śpiewająca Agnieszka Kornet i odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe i programowanie KeyP, czyli Krzysztof Pieczarka) powstał w 1997 roku i od początku działalności związany jest z niewielką poznańską wytwórnią Black Flames. Od początku też, co na scenie gothic/electro nie jest niestety wyjątkiem, ich muzyka lepiej przyjmowana była poza granicami naszego kraju niż w Polsce. U nas znani są przede wszystkim bywalcom festiwalu Castle Party oraz tym, którzy zakupili składanki w hołdzie Depeche Mode i The Cure.

"What's Beyond The Suns", drugi album God's Bow, powstał w Weisser Herbst we Frankfurcie nad Menem, studiu należącym do lidera niemieckiej formacji Endraum Romana Rüttena, który przyjął na siebie obowiązki producenta materiału. Muzyka zawarta na płycie to mroczna elektronika, przez koneserów określana mianem dark wave, niewiele mająca wspólnego - poza podniosłym i romantycznym nastrojem - z rockiem gotyckim w typie Closterkeller. Najbliżej God's Bow na polskiej scenie do Fading Colours i to nie tylko ze względu na samą materię dźwiękową, ale również przez kluczową rolę, jaką spełnia w tej muzyce głos wokalistki. I chociaż Agnieszka ma wyższy i jaśniejszy głos niż DeCoy, umiejętności i charyzmy odmówić jej nie sposób.
"What's Beyond The Suns" to z pewnością gratka dla fanów sceny dark wave, ale właściwie każdy, kto ma ochotę zatopić się w ciemne i jednocześnie piękne dźwięki może tu znaleźć coś dla siebie. Więcej informacji pod adresem: http://www.blackflames.prv.pl

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Between
   2:02
  2. 2.
   Clear
   4:48
  3. 3.
   Beyond the Suns
   5:27
  4. 4.
   Tired
   7:34
  5. 5.
   Interstellar Absolution
   7:58
  6. 6.
   Promise
   6:43
  7. 7.
   Voice
   2:34
  8. 8.
   Persephone
   5:36
  9. 9.
   Unrealistic Dream
   6:11
  10. 10.
   Moment of Us
   5:41

Płyty artysty: God's Bow

Najlepsze tematy