The Shore Up In The Sky - Peter J. Birch

The Shore Up In The Sky
wykonawca
Peter J. Birch
wytwórnia
BORÓWKA MUSIC
premiera
gatunek
Alternatywa
0,0
Oceń
Głosy
0

O płycie

Trzecia pełnowymiarowa płyta Petera J. Bircha to kolejna, nowa ścieżka obrana przez artystę z Wołowa. Wcześniej wydał EP-kę na wokal i gitarę ("In My Island", 2010), album z pogranicza country i folku ("When The Sun Is Rising Over The Town", 2013) i eksperymentował z elektroniką ("Yearn", 2014). Tym razem młody muzyk postanowił nagrać album w sposób, w jaki nagrywali jego idole za starych czasów, czyli na żywo, w studiu. Towarzyszący mu muzycy to członkowie zespołu Two Timers z Poznania: Ernest Kałaczyński (gitara), Łukasz Rudnicki (bas) oraz Max Psuja (perkusja).
Album nagrano w Perlazza Studio u Przemka Wejmanna. Kilka smaczków dodali Ania Brachaczek (Biff), Gosia "Siara" Witkowska i CeZik. Na "The Shore Up In The Sky" Peter J. Birch poszukuje kolejnych bliskiej jego duszy brzmień. Usłyszycie tu nie tylko alternative country czy folk, ale także odniesienia do rhythm'n'bluesa czy psychodelicznego rocka.

Recenzja

3 listopada 2015
Ocena:
Ta płyta mogłaby być najlepszą reklamą wycieczek za ocean. Ameryka jest na niej na wyciągnięcie ręki, nawet z małego Wołowa.

Płyty artysty: Peter J. Birch

Najlepsze tematy