Teraz pieniądz w cenie - Sokół

Teraz pieniądz w cenie
wykonawca
Sokół
wytwórnia
Prosto
premiera
gatunek
Hip Hop/Rap
3,6
Oceń
Głosy
316

O płycie

Po 11 latach Sokół i Pono nagrali pierwszy album w duecie. Przygotowany materiał był tak zróżnicowany i obfity, że postanowiono wydać aż dwie premierowe płyty. Pierwsza z nich. "Teraz pieniądz w cenie" prezentuje repertuar bardziej nowoczesny i inny od dotychczasowych nagrań obu raperów. Druga płyta ma być spokojniejsza oraz bardziej klasyczna.
Płytę produkowali muzycznie między innymi: Kanadyjczyk Brall czy Niemiec Shuko, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak WWO, Bubba Sparxxx, Heltah Skeltah, Ol Kainry, Azad, czy Seryoga. Niemcy zdominowali zresztą stronę producencką tego albumu, bo trzej kolejni to PH7, a także Craig Dice i DJ Menez z formacji BBS.
Płytę produkowali też: serbski debiutant - J Cook, znany ukraiński DJ i producent Max Cherny, młody i zdolny producent z Warszawy Robson, znany już z wielu albumów Prosto Czarny Hi Fi, popularny krakowski DJ i producent Robert M., który na co dzień zajmuje się muzyką electro i house, a jego bit jest fuzją stylów wzorowaną na polskich hitach z lat 80, a także Marko z Czech.
Sokoła i Pono wokalnie wspiera Martina. Nie zabrakło oczywiście gości. Największą niespodzianką na płycie jest utwór "W aucie" nagrany w stylu i z udziałem Franka Kimono. Drugim nietypowym gościem jest Misiek Koterski w utworze "Janek Pożycz". Trzecim utworem na płycie nagranym z gośćmi jest "Nie lekceważ nas" z udziałem raperów z niemal wszystkich krajów słowiańskich: Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Czech, Słowacji, Bośni, Macedonii, Słowenii, Serbii i Chorwacji.
"Teraz pieniądz w cenie" nagrywano w Warszawie oraz w Nowym Jorku. Głównym realizatorem sesji studyjnych był DJ Deszczu Strugi ze składu WWO.
Album promuje przebój "Uderz w puchara".

Najlepsze tematy