Święto słońca - Kapela Ze Wsi Warszawa

Święto słońca
wykonawca
Kapela Ze Wsi Warszawa
wytwórnia
KARROT KOMMANDO
premiera
gatunek
Alternatywa
0,0
Oceń
Głosy
0

O płycie

Dwupłytowe wydawnictwo przedstawia bazujące na najstarszych polskich pieśniach ludowych, uniwersalne opowieści o relacjach międzyludzkich, ważnych momentach przejścia i troskach dnia codziennego, zaaranżowanie w zgodzie z unikalnym i charakterystycznym dla Kapeli stylem "transminimalroots", ale w zupełnie nowej skali i z udziałem niezwykłych gości.
Jednym z artystów obecnych na płycie jest wirtuoz irańskiego kemanche, supergwiazda sceny world music Kayhan Kalhor - nominowany wielokrotnie do nagród Grammy, koncertujący na całym świecie muzyk, który nagrywał dla tak prestiżowych wytwórni jak ECM czy Harmonia Mundi. Kalhor współpracuje m.in. z Yo-Yo Mą, Kronos Quartet, ikoną Iranu Mohammadem Reza Shajarianem czy projektem Ghazal.
"Muzyka to międzynarodowy język. Dla mnie muzyka polska, indyjska, turecka, irańską są krewnymi. Możesz znaleźć w nich więcej podobieństw, niż różnic i budować na nich, zamiast skupiać się na różnicach i na tym, czego nie możesz zrobić. Wszystko jest dozwolone!" - mówi Kayhan Kalhor o spotkaniu z Kapelą ze Wsi Warszawa.

Recenzja

5 października 2015
Ocena:
To więcej niż etno, to nawet więcej niż muzyka. Gdyby Kapela ze Wsi Warszawa miała za zadanie wybudować wieżę Babel, to mogłoby się udać.
Najlepsze tematy