Slowdive - Slowdive

Slowdive
wykonawca
Slowdive
wytwórnia
Mystic Production
premiera
gatunek
Alternatywa
4,0
Oceń
Głosy
1

O płycie

Zespół, który w niekwestionowany sposób wpłynął na współczesną muzykę, po 22 lata wraca z nowym albumem. Płyta nazywa się "Slowdive" i jest echem debiutanckiej EP-ki z 1990 roku.

"Zawsze byliśmy ambitni" - mówi frontman zespołu Neil Halstead - "Nie w sensie sprzedaży płyt, ale jeśli chodzi o tworzenie ciekawych brzmień. Być może jeśli robi się interesujące albumy, one takie zostają na lata?".

W 2017 roku nowy singel "Star Roving" wystrzelił na sam szczyt Billboardu i twitterowych trendów.

"Na tym albumie jest inna energia” - wyjaśnia Simon Scott, perkusista Slowdive - "Trochę nam zajęło, żeby znów zacząć wspólnie pracować i żeby znów zaiskrzyło między nami w studio, ale z pewnością album nie brzmi jak wymęczony, ma energię jak ‚Soulvaki’ i ‚Just For A Day'. Jest bardzo tu i teraz".

Recenzja

8 maja 2017
Ocena:
Slowdive to kolejna - po My Bloody Valentine oraz Ride - grupa shoegaze’owa, która reaktywowała się po kilkunastu latach nieobecności scenicznej. I podobnie jak "mbv" grupy Kevina Shieldsa spełniło oczekiwania słuchaczy, tak zespół dowodzony przez Neila Halsteada i Rachel Goswell nagrał płytę w żaden sposób nieodstającą od dotychczasowej dyskografii.