S.U.C.K. - Virgin Snatch

S.U.C.K.
wykonawca
Virgin Snatch
wytwórnia
Mystic
premiera
gatunek
Metal
liczba utworów
10
3,3
Oceń
Głosy
63

O płycie

Zwinięty język na okładce bynajmniej nie oznacza, iż nasze uszy będą pieścić łagodne dźwięki niczym podkład z filmów "Playboy'a". Po to wydawnictwo powinni sięgnąć przede wszystkim ci, którzy uwielbiają muzyczne pieszczoty thrashmetalowej proweniencji i z rockandrollowymi przyprawami.
"S.U.C.K" (czyli Sexual Usage Cock's Knockaut) to płytowy debiut Virgin Snatch, zespołu, którego nazwa może jeszcze niewielu fanom coś mówi, ale to powinno się za niedługi czas zmienić. W grupie odnajdziemy bowiem postacie znane na metalowej scenie. Najbardziej znaną spośród nich jest oczywiście Titus z Acid Drinkers, tutaj grający na basie. Jednak pozostali też sroce spod ogona nie wypadli. Zielony (śpiew) i Grysik (gitara) grali razem w Death Sea, zaś Jacko (perkusja) współpracował z zespołem Marka Piekarczyka z TSA. Sami muzycy Virgin Snatch określili swoją muzykę jako thrash'n'roll. Na "S.U.C.K" znacznie więcej jest elementów thrashowych niż rockowych. Ale konkretnie...
Przestrzenne, niepokojące intro przechodzi w "No Salvation", w którym Zielony zarówno growluje, jak i śpiewa czystym głosem. Kręcący riff w zwrotce doskonale nadaje się do pomachania piórami. W utworze są też szybsze momenty. Całość okraszają solówki Grysika i Jacka Hiro (Sceptic), który był jednym z gości w studiu, obok m.in. Yanuarego (Thy Disease) i Jaro.Slava (Lux Occulta). Klawiszowa wstawka w "Altering Theory" może przywoływać skojarzenia z aranżacjami Fear Factory, ale o porównywaniu twórczości obu grup nie może być mowy. Jeden z najmocniejszych punktów płyty to dynamiczny "Six Six Six". Świetny riff, świetne solo. Bez zbędnych kombinacji, niepotrzebnych ozdobników. Krótko (2:43) i na temat.
Potem następuje chwila wytchnienia dzięki klawiszowemu "Seniorowi De Ville", a po nim wchodzi "Prayer Infected", w którym Zielony równie dużo operuje czystym wokalem, co growlingiem. Kanonada dźwięków rozpoczyna kolejny kawałek - "More Than Less", by po chwili umilknąć. W tym momencie pojawia się ciekawy krótki klawiszowy fragment. Potem znowu mocne uderzenie, a klawisze słychać w tle.
Najdłuższy na płycie, trwający 4:50 min. "Before", z thrashem bądź rockiem wiele wspólnego nie ma. Zielonemu towarzyszą tu przede wszystkim klawisze. W dalszej części kawałka pojawia się rytm kojarzący się bardziej z zespołami typu Massive Attack (którego notabene wokalista Virgin Snatch jest fanem). Niby nijak się to ma do określenia thrash'n'roll, ale "Before" jakoś nie przeszkadza w obiorze płyty.
Po tym wytchnieniu dostajemy ostry "For Those Alone", a na zakończenie tytułowy "S.U.C.K", ze wzniosłym klawiszowym początkiem. Tak rozpoczyna się właśnie najbardziej rockowa z kompozycji na debiucie Virgin Snatch ze znakomitym solo Grysika. Ta ścieżka trwa ponad 14 minut. Jednak sam utwór tytułowy trwa znacznie krócej. Trzeba poczekać kilkanaście minut, aby usłyszeć wieńczące dzieło blisko minutowe szaleństwo muzyczno-wokalne.
Podsumowując można napisać, iż Virgin Snatch ma za sobą bardzo udaną inicjację. Wyczuwalne jest doświadczenie muzyków. Kompozycje są wyważone, nie ma dłużyzn, które zmuszają słuchacza do włączenia kolejnego kawałka. Po dźwiękowej nawałnicy następuje chwila wytchnienia. To ważne - słuchanie "S.U.C.K." nie męczy. Owszem, ktoś może się przyczepić, że w utworze najpierw jest wolniej, a potem szybciej (lub odwrotnie), że wokalista najpierw śpiewa, a potem growluje. Malkontenci zawsze się do czegoś przyczepią. Lepiej zauważyć, iż w Polsce mało kto tak gra i trzymać kciuki za kolejne wydawnictwo zespołu.
Virgin Snatch sam wyprodukował swój debiut. Nagrań dokonano w Lynx Music Studio pod czujnym uchem Ryszarda Kramarskiego. Za miksy i mastering odpowiadał Jarosław Baran (Delight).

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Intro
   :56
  2. 2.
   No Salvation
   3:02
  3. 3.
   Altering Theory
   3:22
  4. 4.
   Six Six Six
   2:42
  5. 5.
   Senior De Ville
   2:10
  6. 6.
   Prayer Infected
   3:18
  7. 7.
   More Than Less
   3:16
  8. 8.
   Before
   4:50
  9. 9.
   For Those Alone
   3:38
  10. 10.
   S.U.C.K.
   14:38
Najlepsze tematy