RetroNowa - Alicja Janosz

RetroNowa
wykonawca
Alicja Janosz
wytwórnia
Rockers Publishing
premiera
gatunek
Pop
3,0
Oceń
Głosy
1

O płycie

"Cieszę się, że wreszcie to nastąpi, bo zbyt długo trzymałam ten krążek w szufladzie. Gdy zaczynaliśmy nagrania, chciałam, żeby piosenki, które nagramy dawał wytchnienie i szczęście. Wiem, że kojarzy się to na pierwszy rzut oka z prymitywizmem i beztroską głupotą, ale nie o takie szczęście mi chodziło. Raczej o to, którego doświadczamy, gdy czasem odpuścimy. Gdy coś zrozumiemy i zaakceptujemy. Coś? Chyba zwłaszcza siebie. Jest to związane z samorozwojem i dobrymi emocjami, które często w sobie blokujemy, atakowani milionem negatywnych informacji i zbędnych, często durnych oczekiwań wobec siebie samych i świata" - pisała Alicja Janosz jeszcze przed premierą.
Materiał na płytę "RetroNowa" był nagrywany w studiu RecPublica w Lubrzy. Autorami wszystkich piosenek, mocno inspirowanych brzmieniami Motown, są Alicja Janosz i jej mąż, perkusista Bartosz Niebielecki.
Do promocji wybrano utwór "Gdy przychodzi noc".

Recenzja

21 kwietnia 2016
Ocena:
Takiego tornada pozytywnej energii, mknącej na dźwiękach najlepszego gatunkowo soulu, bluesa i retro jazzu nie było w polskim mainstreamie już dawno. Ala Janosz swoją "Retronową" wraca do złotych czasów tych gatunków, sięgając przy tym odważnie do polskich tradycji bigbitowych. Zahacza wdzięcznie o funk, sięga po bardziej spokojne rejony piosenkowe. W efekcie, ciężko się od "Retronowej" opędzić.

Płyty artysty: Alicja Janosz

Najlepsze tematy