Reincarnated - Snoop (Doggy) Dogg

Reincarnated
wykonawca
Snoop (Doggy) Dogg
wytwórnia
Sony
premiera
gatunek
Pop
3,7
Oceń
Głosy
7

O płycie

Snoop Lion to nowe wcielenie artysty znanego dotąd jako Snoop Dogg, legendy hip hopu z ponad 30 milionami sprzedanych płyt. Album "Reincarnated" inspirowany jest brzmieniem reggae i dancehall - to pierwszy materiał po duchowej przemianie, jakiej doświadczył po wizycie na Jamajce. Wyprodukowany przez Diplo i jego team producencki Major Lazer album to także plejada gości, wśród których znajdziemy m.in. Ritę Orę, Drake'a, Chrisa Browna, Busta Rhymes, T.I., Akona, Miley Cyrus oraz reprezentujące zwaśnione regiony Jamajki gwiazdy dancehallu Mavado i Popcaan. Fanów znad Wisły ucieszy także polski akcent - na płytę trafiło też nagranie z wokalistką Izą Lach ("The Good Good").
"Szukaliśmy autentycznego brzmienia reggae i związanego z nim przesłania. Okazało się, że w pełni oddaje ono to, kim jestem i czym się kieruję w życiu prywatnym. Natomiast 'Reincarnated' to hołd złożony twórcom reggae, który mam nadzieje pozwoli nam dotrzeć także do zupełnie nowej publiczności" - mówił Snoop Lion.
Nagrywaniu płyty towarzyszyło kręcenie filmu dokumentalnego, również zatytułowanego "Reincarnated". Ukazujący przemianę rapera film zakwalifikował się do oficjalnej selekcji International Film Festival w Toronto - to opowieść o wizycie Snoopa na Jamajce, która w ogromny sposób pozytywnie wpłynęła na jego życie i karierę. Film trafił również na ekrany kin w wybranych miastach. Album promują utwory "Lighters Up" oraz "No Guns Allowed", w którym Snoopowi towarzyszy wokalistka Cori B., prywatnie córka Snoopa.

Recenzja

29 kwietnia 2013
Ocena:
Snoop Lion "Reincarnated", Sony