Rattle That Lock - David Gilmour

Rattle That Lock
wykonawca
David Gilmour
wytwórnia
Sony
premiera
gatunek
Rock
4,7
Oceń
Głosy
9

O płycie

"Rattle That Lock" to pierwsza od prawie dziesięciu lat solowa płyta wokalisty i gitarzysty legendarnych Pink Floydów - Davida Gilmoura. Jest to jego czwarte studyjne dzieło.
Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna - Polly Samson, a krążek wyprodukowali David Gilmour i Phil Manzanera (Roxy Music).

Inspiracją całego koncept-albumu była druga księga XVII wiecznego poematu "Raj Utracony" Johna Miltona, opowiadająca o wygnaniu Szatana z królestwa niebieskiego i jego podróży przez Pandemonium (stolicę Piekła), Czyściec i Chaos.

Wśród gości na płycie usłyszmy m.in. więzienny chór The Liberty Choir oraz wokalistki Mikę Paris i Louise Marshall. Album promował utwór tytułowy, oparty na sygnale dźwiękowym francuskich kolei państwowych (autorstwa Michaëla Boumendila). Orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta miał przyjemność współpracować już przy swojej poprzedniej płycie.

Recenzja

18 września 2015
Ocena:
Echa solowej twórczości oraz płyt Pink Floyd z czasów po odejściu Rogera Watersa, duży ukłon w stronę rocka lat 80. i mały w kierunku jazzu, a także hołd dla Richarda Wrighta - takie atrakcje znajdziemy na nowym albumie Davida Gilmoura.