Purpose - Justin Bieber

Purpose
wykonawca
Justin Bieber
wytwórnia
Universal Music Polska
premiera
gatunek
Pop
1,5
Oceń
Głosy
50

O płycie

Album "Purpose" poprzedziły utwory "What Do You Mean", "Where Are You Now" oraz "Sorry", wyprodukowany przez Skrillexa do spółki z Bloodem.
"What Do You Mean” w zaledwie 5 minut od premiery trafiło na szczyt sprzedaży iTunes w USA, w rezultacie trafiając też na 1. miejsce aż w 90 krajach. Ponadto utwór pobił rekord tygodniowych odtworzeń w Spotify - w ciągu pierwszych 7 dni został odtworzony 41 milionów razy, a w niecały miesiąc od premiery przekroczył liczbę 100 milionów streamów.

Na płycie "Purpose" Justinowi towarzyszy cała plejada gości - m.in. Big Sean, Halsey i Ariana Grande.

Za oprawę graficzną albumu odpowiada znany artysta graffiti - Retna (aka Marquis Lewis), który ma też na swoim koncie współpracę z takimi markami jak Nike czy Louis Vuitton.

Lista utworów z "Purpose" została w niecodzienny sposób ujawniona fanom w formie graffiti w 18 miastach na całym świecie - od Sydney, poprzez Berlin, Sztokholm, Paryż, Londyn, aż po Toronto, Nowy York, Los Angeles, Miami i inne miasta w USA i Europie.

Album dostępny jest również w wersji deluxe, na który trafiło pięć dodatkowych utworów.

Recenzja

16 listopada 2015
Ocena:
Samym skandalem za daleko się nie ujedzie. Czy wyrośnięty i skoksowany Bieber ma cokolwiek w zanadrzu, żeby artystycznie bronić swojej racji bytu w świecie sławy?
Najlepsze tematy