My Place - Monika Borzym

My Place
wykonawca
Monika Borzym
wytwórnia
SONY MUSIC ENTERTAINMENT
premiera
gatunek
Pop
liczba utworów
13
4,3
Oceń
Głosy
8

O płycie

Monika Borzym po sukcesie debiutanckiej płyty "Girl Talk" przygotowała materiał niemal w pełni autorski, z nowym zespołem i nowym pomysłem na swoją muzykę.
Współpracowała tym razem m.in. z arcymistrzem gitary jazzowej Johnem Scofieldem, brazylijskim wirtuozem gitary akustycznej Romero Lubambo, saksofonistą Chrisem Potterem i trębaczem Randy Breckerem. To wszystko goście - a w zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norach Jones i John Scofield) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield). Nie zmienił się tylko producent Matt Pierson, któremu polska wokalistka postanowiła zaufać po raz drugi. Jednak najważniejszym partnerem na "My Place" nie był jednak żaden bohater amerykańskich scen, ale Polak, kolega ze szkoły, pianista Mariusz Obijalski. To on jest autorem lwiej części materiału, współodpowiada również za aranżacje. Wspólne kompozycje Mariusza i Moniki, oscylujące pomiędzy balladą jazzową, a ambitnym popem, to podstawa tej płyty, ale znalazło się i miejsce dla trzech coverów. Tym razem są to "Only Girl in the World" z repertuaru Rihanny, "The Quiet Crowd" Patricka Watsona oraz "In the Name of Love" Kenny'ego Rankina. Do promocji wybrano singel "Off To Sea".

Recenzja

19 listopada 2013
W wieku 23 lat ma na koncie współpracę z wielkimi postaciami współczesnego jazzu, wyróżnienia w wokalnych konkursach, platynową płytę czy występ w Sali Kongresowej u boku Michała Urbaniaka. Jest gwiazdą polskiego jazzu i jeśli "Girl Talk" dla kogoś nie było wystarczającym dowodem, "My Place" będzie nim na pewno.

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Falling
   4:51
  2. 2.
   Tildal Wave
   4:55
  3. 3.
   Only Girl in the World
   5:41
  4. 4.
   My Place
   4:00
  5. 5.
   Finding Her Way
   4:06
  6. 6.
   Pisces
   3:43
  7. 7.
   Unrequited
   4:55
  8. 8.
   Off top Sea
   3:56
  9. 9.
   The Quiet Crowd
   4:29
  10. 10.
   In the Name of Love
   4:01
  11. 11.
   Prelude
   1:49
  12. 12.
   Swiat w Proszku
   4:23
  13. 13.
   Timeless
   3:31

Płyty artysty: Monika Borzym

Najlepsze tematy