Matka i żony - Mikromusic

Matka i żony
wykonawca
Mikromusic
wytwórnia
Warner Music Poland
premiera
gatunek
Alternatywa
5,0
Oceń
Głosy
1

O płycie

"Matka i żony" to tytuł piątej płyty w dorobku wrocławskiej grupy Mikromusic. W nagraniu albumu wzięła udział ta sama ekipa, co w przypadku poprzednich płyt Mikromusic, w tym ostatniej - "Piękny koniec". Za produkcję "Matki i żon" ponownie odpowiedzialny jest Dawid Korbaczyński.

Nie oznacza to jednak, że na nowym albumie Mikromusic brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest choćby duet Natalii Grosiak ze Skubasem w piosence "Bezwładnie". To przy okazji jedno z nagrań, które powstało na potrzeby napisanej przez zespół ścieżki dźwiękowej do filmu "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Cała płyta nie jest już tak melancholijna. W warstwie muzycznej "Matki i żon" słychać i czuć energię znaną z koncertów Mikromusic. Jeśli chodzi o teksty, Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie samej, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

Recenzja

7 października 2015
Ocena:
Jeżeli Mikromusic przestałoby teraz istnieć, prawdopodobnie musiałoby zamienić nazwami swoje dwa ostatnie albumy. Bo trudno sobie wyobrazić równie "Piękny koniec" jak zakończenie działalności krążkiem w stylu "Matki i żon".
Najlepsze tematy