Lullaby And... The Ceaseless Roar - Robert Plant

Lullaby And... The Ceaseless Roar
wykonawca
Robert Plant
wytwórnia
Warner Music Poland
premiera
gatunek
Rock
liczba utworów
11
4,6
Oceń
Głosy
13

O płycie

"To niesamowicie radosny, a jednocześnie bardzo odważny album. Będzie można na nim usłyszeć dźwięki rodem z Afryki Północnej, ale także piosenki kojarzące się z Massive Attack. Ta płyta to kalejdoskop dźwięków, kolorów i efekt wspaniałej przyjaźni" - w taki sposób 65-letni artysta anonsował swoje 10. solowe wydawnictwo.
Nad piosenkami artysta pracował w studiu z muzykami tworzącymi towarzyszący mu zespół Sensational Space Shifters (Justin Adams - bendir, djembe, gitary, tehardant, chórki; John Baggott - klawisze, loopy, bas mooga, fortepian, tabla, chórki; Juldeh Camara - kologo, ritti, śpiew Fulani; Billy Fuller - gitara basowa, programowanie perkusji, omnichord, kontrabas; Dave Smith - perkusja; Liam "Skin" Tyson - banjo, gitara, chórki).
Płyta powstawała w przeważającej mierze w należących do Petera Gabriela Real World Studios. Nagrywano też w Helium Studios w Wiltshire. Produkcję 11 piosenek wziął na siebie sam Robert Plant, a większość zmiksował Tchad Blake. Dziewięć utworów to kompozycje autorskie, napisane przez Anglika z jego zespołem.

Recenzja

2 września 2014
Ocena:
Nie jest to płyta, która odmieni świat. Nie jest to płyta, która porwie młodzież. Nie sprawdzi się w radiu, ani na stadionie. Jednak okazja, by być towarzyszem plantowskich podróży dookoła świata, ale i wgłąb siebie, jest absolutną ucztą dla wyrobionego słuchacza.

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Little Maggie
   5:05
  2. 2.
   Rainbow
   4:17
  3. 3.
   Pocketful of Golden
   4:12
  4. 4.
   Embrace Another Fall
   5:52
  5. 5.
   Turn It Up
   4:05
  6. 6.
   A Stolen Kiss
   5:15
  7. 7.
   Somebody There
   4:32
  8. 8.
   Poor Howard
   4:13
  9. 9.
   House of Love
   5:06
  10. 10.
   Up on the Hollow Hill (Understanding Arthur)
   4:35
  11. 11.
   Arbaden (Maggie's Babby)
   2:44
Najlepsze tematy