Komety - Komety

Komety
wykonawca
Komety
wytwórnia
Jimmy Jazz Records
premiera
gatunek
Alternatywa
liczba utworów
10
3,3
Oceń
Głosy
47

O płycie

Lesław (śpiew, gitara) i Arkus (perkusja, śpiew) z Partii oraz Pleban (kontrabas, śpiew) ze Skarpety zabierają nas w kolejną podróż w czasie, do szalonych imprez z lat 50., pełnych facetów z przylizanymi włosami i dziewcząt z długimi sukniami, którym mamy kazały być w domu przed dziesiątą i nie zadawać się z tym i owym.
A tak na poważnie, to ci, którzy lubią Partię bądź Skarpetę z pewnością polubią też Komety. Materiał można też spokojnie polecić do puszczenia na tanecznej imprezie, choć niektóre teksty Lesława zbyt rozrywkowe nie są. "Komety" to krótki i zwięzły materiał. Nie zdąży się znudzić. Przeważają tu kawałki szybkie, idealne do harców na parkiecie, na przykład z jakąś miłą panią niekoniecznie w długiej sukni ("Król flipperów", "Graveyard Stroll", "Nuda Nuda Nuda", "Tak czy nie?"), lecz są i takie bardziej do słuchania nż zabawy ("Samobójczynie").
Znani z fascynacji muzyką lat 60. członkowie Komet zamieścili na płycie kilka nie swoich kompozycji, w tym "Blue Moon" znane z wykonania Elvisa Presleya, czy "Runaway" Del Shannona, które w Polsce znają doskonale miłośnicy serialu "Crime Story".
Na płycie jest 10 piosenek plus ukryty krótki fragmencik, który pojawia się po "Runaway". Całość materiału wyprodukował Lesław, masteringiem zajął się Grzegorz Piwkowski. Lesław i Arkus zaprojektowali okładkę. To kolejna udana próba warszawskich muzyków rozpowszechnienia w Polsce mody na rockabilly.

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Król fliperów
   1:46
  2. 2.
   Nuda nuda nuda
   2:11
  3. 3.
   Samobójczynie
   3:29
  4. 4.
   Graveyard Stroll
   1:52
  5. 5.
   Lonely Sky
   3:00
  6. 6.
   Tak czy nie?
   2:07
  7. 7.
   Blue Moon
   :59
  8. 8.
   Love at First Bite
   1:58
  9. 9.
   Gdzie ona jest?
   2:07
  10. 10.
   Runaway
   1:40
Najlepsze tematy