Information

Information
wytwórnia
Universal Music Polska
premiera
gatunek
Rock
4,0
Oceń
Głosy
2

O płycie

Eliot Sumner porzuciła pseudonim I Blame Coco i powróciła w nowym wcieleniu muzycznym. Artystka nie boi się już otwarcie przyznawać do swojego nazwiska (prywatnie jest córką samego Stinga), ani czerpania ze swoich prawdziwych fascynacji muzycznych.

Album Eliot Sumner "Information" to brzmienie w dużej mierze inspirowane niemieckim kraut rockiem i ulubionym zespołem artystki kiedy była jeszcze nastolatką - The Bad Seeds, ale też takimi grupami jak Cluster, Faust i oczywiście ikoną niemieckiej elektroniki - Kraftwerk.

"Album jest bardzo motoryczny, z hipnotyzującymi beatami" - przyznaje Sumner. "Lubię hałas. Są też na nim industrialne dźwięki. Ale zdecydowanie żadnego swingu ani jazzu!" - dodaje. Praca nad płytą nie należała do najłatwiejszych - "Próbowałam podchodzić do tematu aż czterokrotnie, od 2012 r. aż do niedawna. Rzeczy, które powstały były jednak zbyt depresyjne, dlatego teraz pojawiły się też weselsze momenty na płycie" - tłumaczy Sumner.

"Information" zostało wyprodukowane przez Dunana Millsa, znanego ze współpracy z The Vaccines, Spector czy Crocodiles, dzięki czemu materiał na płycie jest bardzo spójny. Mills dał artystce wolną rękę jeśli chodzi o eksperymentowanie - na płycie słychać sporo psychodelicznych inspiracji, z niecodziennymi, nieprzewidywalnymi strukturami utworów. "To muzyka, której prawdopodobnie sama chciałabym słuchać" - podsumowuje Eliot Sumner.

Recenzja

2 lutego 2016
Ocena:
Po pięciu latach od debiutu (pod szyldem I Blame Coco) drugie, najmłodsze dziecko Stinga daje nam coś, co brzmi jak zaginiony album formacji własnego starego. Tylko lepiej.
Najlepsze tematy