If On A Winter's Night - Sting

If On A Winter's Night
wykonawca
Sting
wytwórnia
Universal
premiera
gatunek
Pop
liczba utworów
15
4,1
Oceń
Głosy
31

O płycie

Na tym albumie, wyprodukowanym przez Roberta Sadina, znalazły się angielskie kolędy, kołysanki, a także dwa premierowe utwory Stinga - wszystkie piosenki łączy zimowa tematyka. Wśród utworów znalazły się m.in.: "The Snow it Melts the Soonest" (tradycyjna ballada pochodząca z Newcastle), "A Soalin'" (angielska "pieśń żebraków"), "Gabriel's Message" (XIV-wieczna kolęda), "Balulalow" (kołysanka Petera Warlocka) i "Now Winter Comes Slowly" (Henry'ego Purcela).
W poszukiwanie zimowych tematów i emocji zaangażował się również przyjaciel Stinga - gitarzysta Dominic Miller. Wśród muzyków, którzy wzięli udział w nagraniu jest też trzech wspaniałych instrumentalistów z północnej Anglii i Szkocji: Kathryn Tickell (skrzypce i fujarka angielska), Julian Sutton (melodeon) i Mary MacMaster (instrumenty metalowe szarpane i harfa). Obok nich do zespołu weszli tacy artyści jak Daniel Hope (skrzypce), Vincent Ségal (wiolonczela), Chris Botti i Ibrahim Maalouf (trąbka), Cyro Baptista i Bijan Chemirani (perkusja), Webb Sisters (głosy wokalne) oraz Stile Antico (chórki wokalne).
- Wydanie tej płyty zbiega się co prawda w czasie ze świętami, w pewien sposób nawiązuje on do Bożego Narodzenia, ale jego kontekst jest o wiele szerszy. Kto wie, może ludzie będą mieli potrzebę posłuchania czegoś innego, niż oklepanych "White Christmas" czy "Frosty the Snowman"? To istotnie mnie nudzi; to komercyjny nonsens. Tymczasem potrzeba świętowania w środku zimy to coś istotnego dla psychiki, zwłaszcza, jeśli żyje się na Północy. Potrzebujemy tego czasu - czasu, który przynosi światło wśród ciemności - powiedział Sting portalowi INTERIA.PL.

Recenzja

23 listopada 2009
Ocena:
Sting "If On A Winter's Night", Universal

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Gabriel's Message
   2:33
  2. 2.
   Soul Cake
   3:27
  3. 3.
   There Is No Rose of Such Virtue
   4:03
  4. 4.
   The Snow It Melts the Soonest
   3:43
  5. 5.
   Christmas at Sea
   4:37
  6. 6.
   Lo, How a Rose E'er Blooming
   2:41
  7. 7.
   Cold Song
   3:16
  8. 8.
   The Burning Babe
   2:42
  9. 9.
   Now Winter Comes Slowly
   3:05
  10. 10.
   The Hounds of Winter
   5:49
  11. 11.
   Balulalow
   3:10
  12. 12.
   Cherry Tree Carol
   3:11
  13. 13.
   Lullaby for an Anxious Child
   2:50
  14. 14.
   The Hurdy-Gurdy Man
   2:49
  15. 15.
   You Only Cross My Mind in Winter
   2:35