Drugie pół - Zakopower

Drugie pół
wykonawca
Zakopower
wytwórnia
Kayax
premiera
gatunek
Pop
1,3
Oceń
Głosy
26

O płycie

"Drugie pół" to czwarta studyjna płyta Zakopower i czwarta nagrana wspólnie z producentem i kompozytorem Mateuszem Pospieszalskim. Album zapowiadał singel "Tak ma być".
Tym razem oprócz podhalańskiej kultury dużą inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki. W utworach takich jak "Drugie pół", "Rejna" czy "Pomnik Nieznanego" słychać echa przebojów sprzed lat, evergreenów, które królowały na festiwalach w Opolu czy w Sopocie latach 60. i 70. Do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet (do studia weszli w poszerzonym składzie, jako Atom String Orchestra).
Muzycy zdecydowali się wydać swój nowy album w sposób ekologiczny. Opakowanie to zwykły karton makulaturowy uszlachetniony odciśniętą złotą folią na froncie i tyle okładki.

Recenzja

24 września 2015
Ocena:
Pozory są inne, ale Zakopower tak naprawdę tworzy muzykę z podwójnym dnem. Do tego drugiego zwykle docierają nieliczni, ale to sprawia, że zespół Sebastiana Karpiela-Bułecki potrafi połączyć słuchaczy szukających łatwych do zaśpiewania, popowych piosenek z tymi, którzy od muzyki wymagają znacznie więcej.

Płyty artysty: Zakopower

Najlepsze tematy