Dark Sky Island - Enya

Dark Sky Island
wykonawca
Enya
wytwórnia
Warner Music Poland
premiera
gatunek
Pop
4,2
Oceń
Głosy
5

O płycie

Nad piosenkami na płytę "Dark Sky Island" Enya pracowała ze sprawdzonymi od lat współpracownikami: Nickym Ryanem (produkcja, inżynieria dźwięku) i jego żoną Romą (teksty). Prace nad materiałem rozpoczęły się już wiosną 2012 roku. Inspiracją były wiersze, nad którymi pracowała Roma, a które dotyczyły wysp, w szczególności wyspy Sark. Należy ona do tak zwanego parku ciemnego nieba albo inaczej, rezerwatu ciemności.
Najpierw została napisana piosenka tytułowa, traktująca właśnie o wyspie Sark. Ostatnią zaś kompozycją napisaną na album była singlowa "Echoes In Rain".
"Tematem płyty są podróże. Podróże na wyspy na przestrzeni lat, podróże przez wydarzenia, przez emocje" - mówi Enya. "Nie jest to album koncepcyjny per se, ale jest coś, co łączy wszystkie piosenki" - zapowiadała wokalistka.

Recenzja

23 listopada 2015
Ocena:
Gdyby powietrze mogło brzmieć, byłoby muzyką Enyi. Po długiej przerwie ikona szeroko rozumianej muzyki celtyckiej powraca z nową płytą. “Dark Sky Island" działa jak wehikuł czasu. Przenosimy się o dziesiątki lat wstecz - do czasów, kiedy po irlandzkich wrzosowiskach hulał jedynie lodowaty wiatr. Ale też do tej nieco mniej odległej przeszłości.
Najlepsze tematy