Cool Kids Of Death - Cool Kids Of Death

Cool Kids Of Death
wykonawca
Cool Kids Of Death
wytwórnia
BMG
premiera
gatunek
Alternatywa
4,1
Oceń
Głosy
47

O płycie

To jeden z ciekawszych polskich debiutów 2002 roku. Pochodzący z Łodzi zespół Cool Kids Of Death powstał na początku 2001 roku, a swą nazwę zapożyczył od jednego z utworów angielskiej grupy Saint Etienne. Grupa szybko podpisała kontrakt nagraniowy z wytwórnią Sissy (część BMG) i swymi pierwszymi EP-kami wzbudziła spore zainteresowanie, głównie szczerością i otwartością.
Grupę założyli: wokalista Krzysztof Ostrowski (grafik, projektant mody, rysownik komiksów, asystent na łódzkiej ASP, odpowiedzialny za oprawę graficzną wydawnictw C.K.O.D.), basista Kuba „qbx” Wandachowicz (grał w zespołach Borderland Protoplazma, magister filozofii), gitarzysta Marcin „Cinass” Kowalski (występował w hardcore’owym Youth In Asia, Borderland Protoplazma i Not) i klawiszowiec Kamil Łazikowski (bardziej znany jako Methadone, czyli specjalista od elektronicznego oblicza muzyki, dziennikarz studenckiego radia Żak). Teksty piszą Ostrowski i Wandachowicz, ten ostatni - wraz Cinassem - jest również odpowiedzialny za muzykę zespołu. Muzyka C.K.O.D. to zaaranżowane w radykalny sposób pop-punkowe piosenki, w których dominuje gitarowy jazgot, poparty motoryczną perkusją i industrialnym klawiszem. Uzupełnieniem są szczere do bólu teksty, w pełni oddające niepokoje rodzimej młodzieży, żyjącej w miejskich blokowiskach, w realiach wolnorynkowej gospodarki. 15 utworów podzielono na dwie części – 'hate' i 'love'.

O albumie członkowie zespołu powiedzieli: "Ta płyta powinna zwrócić na siebie uwagę właśnie dzięki tekstom. To jest album trochę z innej bajki - i muzycznie, i tekstowo. O dosyć ważnych sprawach staraliśmy się napisać jak najprostszymi słowami, by przekaz był ewidentny, aby nie było żadnych możliwości intepretacyjnych. Nie ma żadnego ściemnienia, nawet debil je zrozumie".

Najlepsze tematy