Anoraknophobia - Marillion

Anoraknophobia
wykonawca
Marillion
wytwórnia
Pomaton EMI
premiera
gatunek
Rock
liczba utworów
8
4,1
Oceń
Głosy
44

O płycie

Członkowie tej brytyjskiej grupy, po podpisaniu w 2000 r. kontraktu z wytwórnią EMI, z którą odnosili swe największe sukcesy, zdecydowali się nagrać album mający w założeniu ponownie przywrócić im status gwiazdy pierwszej wielkości. Poprzednie płyty, wydane własnym sumptem, nie zostały przyjęte zbyt dobrze przez fanów, więc wielu z nich spodziewało się na kolejnej płycie sporych zmian. Jednak wokalista Steve Hogarth i reszta muzyków nie ulegli tej presji i „Anoraknophobia" (już 12. album w dorobku Marillion) jest kontynuacją drogi obranej na płycie "marillion.com", chociaż fani na pewno zauważą mały powrót do brzmień znanych z "Affraid Of Sunlight". Ci, którzy spodziewali się powrotu do klasycznego rocka progresywnego, na pewno zawiedli się. Marillionowi znacznie bliżej jest w tych nagraniach do takich zespołów, jak U2 lub Radiohead. "Between You And Me" to piosenka utrzymana w stylistyce starszych utworów grupy, takich jak "Hooks In You", czy też "Incommunicado". W kompozycjach "Quartz" (nieco przypomina dokonania Porcupine Tree), "When I Meet God" i 'This Is The 21st Century", Marillion pokazują, jak wygląda ich
zdaniem rock progresywny XXI wieku. W porównaniu do dwóch poprzednich płyt, na "Anoraknophobii" słychać więcej instrumentów i co najważniejsze, Steve Rothery znów przypomniał sobie o graniu na gitarze kilkuminutowych solówek.
Steve Rothery powiedział: „Nie jesteśmy tylko bandą pięciu podstarzałych dinozaurów, mieszkających w Aylesbury i uprawiających ogródek. Nadal mamy wiele do powiedzenia w muzyce. ‘Anoraknophobia’ to bez wątpienia najbardziej nowoczesna płyta, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy”.

Lista utworów

 • Vol. 1

  1. 1.
   Between You and Me
   6:27
  2. 2.
   Quartz
   9:06
  3. 3.
   Map of the World
   5:02
  4. 4.
   When I Meet God
   9:17
  5. 5.
   The Fruit of the Wild Rose
   6:57
  6. 6.
   Separated Out
   6:13
  7. 7.
   This Is the 21st Century
   11:07
  8. 8.
   If My Heart Were a Ball It Would Roll Uphill
   9:27

Płyty artysty: Marillion

Najlepsze tematy