Reklama

Tricky nagrywa dla Epitaph

Tricky, jeden z twórców tzw. "Bristol sound", podpisał właśnie kontrakt z europejskim oddziałem kalifornijskiej wytwórni Epitaph, specjalizującej się dotąd w wydawaniu muzyki punkowej.

Brytyjski muzyk nagrał dotychczas cztery albumy dla wytwórni Island i rozstał się z nią w październiku zeszłego roku. Przygotował już parę nowych utworów, które zostaną w czerwcu wydane w postaci mini-albumu. Na jesień Tricky zapowiada swój kolejny album.

Reklama

Rzecznik muzyka powiedział: "Ludzie z Epitaph chcieli poszerzyć zasięg swych zainteresowań, nie chcieli być przywiązani sztywno do punka. Od dawna są fanami Tricky'ego, a on jest zadowolony, że może pracować z niezależną wytwórnią". Powiedział także, iż praca nad nowym albumem jest jeszcze na tak wczesnym etapie, że nie można powiedzieć, w jakim kierunku pójdzie tym razem.

Wytwórnia Epitaph została założona przez Bretta Gurewitza, który jest także założycielem słynnej grupy Bad Religion. Dla Epitaph nagrywali m.in. Offspring, Rancid, NOFX i Pennywise. Tricky nie jest jednak pierwszym artystą o odmiennym stylu muzycznym, z którym wytwórnia zdecydowała się podpisać kontrakt. Wcześniej wydała bowiem album "Mule Variations" Toma Waitsa.

New Musical Express

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tricky | Adrian Thaws

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje