Reklama

Offspring broni Napster.com

Amerykańska grupa Offspring zaprzeczyła pogłoskom, jakoby miała przyłączyć się do grupy artystów, które zamierzają pozwać firmę Napster do sądu. Członkowie zespołu publicznie wyrazili słowa poparcia dla strony umożliwiającej dostęp do darmowych plików mp3, dołączając w ten sposób do muzyków z grupy Limp Bizkit.

Dexter Holland, frontman Offspring powiedział: "Nie wiem jakimi przesłankami kieruje się Metallica pozywając ich do sądu. Jeśli o nas chodzi, to popieramy wymienianie się plikami mp3. To prawie to samo, co wymienianie się znaczkami lub kartami ze znanymi koszykarzami. Goście z Napstera mieli po prostu niezły pomysł. Z tego co wiem, to nikomu nie odbiera żadnych pieniędzy, a wręcz przeciwnie - dzięki temu zespoły mogą mieć więcej fanów. Kiedy pojawił się nasz ostatni album był najbardziej ściąganym ze wszystkich w Internecie, ale czy to w jakiś sposób nas dotknęło? Nie, w żadnym wypadku. Cały czas płyta świetnie się sprzedaje. Ktoś mi również powiedział, że nowa płyta 'N Sync była dostępna w sieci już na trzy tygodnie przed premierą. Ale czy to w jakiś sposób wpłynęło na rekordową sprzedaż?".

Reklama

Dexter wyraził także zdziwienie wobec regulacji, jakie wprowadził Uniwersytet Południowej Kalifornii, której jest absolwentem i który jest jednym z trzech wymienionych w akcie oskarżenia złożonym przez zespół Metallica. "Co za wstyd, że tak się to wszystko odbywa. Ten uniwersytet był miejscem, w którym dowiedziałem się, czym jest w ogóle Internet i nauczyłem się z niego korzystać. Wprowadzanie tego rodzaju ograniczeń i zakazów w międzyludzkich kontaktach to prawdziwy wstyd". Aby potwierdzić swe poparcie dla Napstera, zespół Offspring ma zamiar publikować za pomocą Internetu swe unikalne nagrania, które nie ukazały się oficjalnie na albumach. "Chcę być w kontakcie z naszymi fanami właśnie dzięki Internetowi. Mamy bardzo dużo pomysłów na sposób, w jaki chcemy to robić. Chcemy dać ludziom coś za darmo, pliki mp3, zdjęcia i inne atrakcje".

Optymizmu Hollanda i jego kolegów nie podziela raper Dr. Dre, który w końcu, po serii ostrzeżeń, postanowił pozwać Napster.com do sądu, bo nie życzy sobie, żeby ludzie kradli jego nagrania, za które powinni zapłacić i uważa, że Napster rozwija piractwo internetowe na wielką skalę.

Rolling Stone

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Offspring | Napster | Dexter | mp3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje