Reklama

Niezatapialna Arka Noego

Czwarty miesiąc z rzędu płyta "A Gu Gu" grupy Arka Noego jest najczęściej kupowanym w Polsce albumem. W zestawieniu za miesiąc sierpień, przygotowany przez Związek Producentów Audio Video (ZPAV), w czołówce znalazły się albumy naszych rodzimych wykonawców. Po akcji promocyjnej związanej z koncertem w Warszawie, do pierwszej dziesiątki powrócił Enrique Iglesias.

Jeśli chodzi o polskich artystów na liście, to na pozycji drugiej znalazły się Brathanki z albumem "Ano!". Zespół zamienił się miejscem z Budką Suflera, której płyta "bal Wszystkich Świętych" spadła na miejsce trzecie. Ostatnim polskim wykonawcą w pierwszej dziesiątce jest zespół Myslovitz i jego album "Miłość W Czasach Popkultury", który w sierpniu zajął pozycję ósmą.

Na miejscu czwarte z szóstego, zajmowanego w lipcu, przesunęła się Britney Spears z "Oops!...I Did It Again". Na piąte z czwartego spadł Eminem z albumem "The Marshall Mathers LP". Na pozycji szóstej debiut - składanka "Viva Hits Vol.1". Miejsce siódme przypadło w sierpniu fińskiemu duetowi Bomfunk Mc's i płycie "In Stereo". Na dziewiątym znalazł się wspomniany wcześniej Enrique Iglesias, a dziesiątkę zamyka ścieżka dźwiękowa do filmu "Gladiator".

Reklama

Sukces Arki Noego zdaje się zaskoczeniem dla wielu osób. Do swej kolekcji zespół może teraz dorzucić kolejne wyróżnienie. W konkursie teledysków dla dzieci IX Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2000 wygrał Grzegorz Sadurski za teledysk do piosenki "Tato", którą usłyszeć możemy właśnie na albumie A Gu Gu. "Zwycięski teledysk -'Tato' uznano za najbardziej świeży i spontaniczny" - uzasadniła decyzję Magda Kunicka-Paszkiewicz, dyrektorka Yach Film 2000.

Aby zobaczyc pełną liste najlepiej sprzedających się płyt w sierpniu 2000 r. kliknij tutaj!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Enrique Iglesias | Arka Noego | Noe | arka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy