Reklama

Michael Jackson: Porażka roku

Wojna na słowa z wytwórnią Sony Music, w jaką niedawno zaangażował się Michael Jackson, amerykański gwiazdor muzyki pop, została uznana przez magazyn "The Rolling Stone" za "największą porażkę" w historii muzyki rozrywkowej. Artysta wyprzedził na niej m.in. Madonnę i Ozzy'ego Osbourne'a.

Zdaniem Jacksona, światowy przemysł muzyczny opanowany jest przez rasistów, którzy dyskryminują czarnoskórych muzyków. Rzucając te oskarżenia, w szczególności kierował swe słowa w stronę Tony'ego Mottoli, szefa wytwórni Sony Music, dla której nagrywa.

Reklama

Jackson oskarżył go o nagminne używanie słowa "czarnuch" i otwartą niechęć do czarnoskórych pracowników firmy.

"Sam się przekonałem, że w nim jest tylko zło. Wszyscy będziemy musieli cierpieć, dopóki ktoś go nie wyeliminuje. Nie możemy pozwolić na to, aby artyści tak przez niego cierpieli. Trzeba coś z tym zrobić" - powiedział Michael Jackson o Mottoli.

Kłótnia z Sony Music, która rozpoczęła się od oskarżeń o słabą promocją albumu "Invincible", została uznana przez dziennikarzy magazynu "The Rolling Stone" za żenującą i trafiła na szczyt listy "największych porażek" w historii muzyki, wyprzedzając m.in. wybryki Madonny, Keitha Richardsa i Ozzy'ego Osbourbe'a.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: porażki | Stone | Sony | porażka | Michael Jackson | Michael

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje