Reklama

David Bowie: Nie znoszę swojego głosu

Fani Davida Bowiego od czerwca mogą cieszyć się jego nowym albumem "Heathen". Legendarny brytyjski muzyk i wokalista przyznał niedawno, że z chęcią znalazłby kogoś, kto będzie wykonywał napisane przez niego piosenki, bo sam nie znosi... swojego głosu. Problem polega jednak na tym, że jak na razie David Bowie nie spotkał nikogo, kto byłby w stanie od razu zaśpiewać skomponowane przez niego utwory i dlatego musi robić to sam.

"Nie znoszę swojego głosu, w ogóle nie mogę słuchać, jak śpiewam! Bycie wokalistą to nic przyjemnego, ale ktoś to musi robić. Lubię interpretować piosenki, przede wszystkim to właśnie mnie bawi w wykonywaniu ich na żywo. Lubię też pisać. Myślę że dałbym sobie uciąć prawą rękę - albo nie, dałbym uciąć czyjąś prawą rękę - że nie ma nikogo, kto umiałby dobrze zaśpiewać wszystkie moje kompozycje".

Reklama

"To byłoby cudowne - napisać coś i zaraz mieć to wykonane tak jak trzeba. A bycie śpiewającym autorem swoich piosenek jest bardzo ciężkie. Teraz jeżeli już gram na koncercie na jakimś instrumencie, to zazwyczaj bardziej udaję, niż śpiewam" - powiedział David Bowie.

W Polsce - jak wynika z czerwcowego zestawienia ZPAV - album "Heathen" jak na razie znalazł nieco ponad 2 tysiące nabywców.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kto | piosenki | David Bowie | David | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje